III Viduslaiku mūzikas festivāls un bruņinieku cīņas

2019.gada 8.jūnijā 13:00 – 21:00

Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, Ventspilī

Sestdien, 8.jūnijā no 13:00 līdz 20:00 Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī un pils pagalmā laiks pagriezīsies atpakaļ par vairākiem gadsimtiem un notikuma viesiem būs iespēja nokļūt viduslaikos – gan klausoties III Viduslaiku mūzikas festivāla mūzikas skaņās un apgūstot deju soļus, gan vērojot bruņinieku sadzīves norises un cīņas.

Pils pagalmā rosīsies kaligrāfe, zīlnieks, stikliniece, podnieks, kalējs, alķīmiķis, kaula un raga lietu meistars un galdnieks, bērni un jaunieši varēs iesaistīties koka zobenu un loku darināšanā, tiks šauts ar loku un darbināta viduslaikos bīstamā akmeņu metamā ierīce -trebušets. Pils dārzā ikviens ziņkārīgais varēs ielūkoties bruņinieku teltīs, uzmērīt bruņas un pārliecināties, cik lēni vai ātri iespējams tajās kustēties.

Viduslaiku svētku programma šeit: http://muzejs.ventspils.lv/lilium-vindaviensis-musica-festum-2/

Musica Festum. Lilium Vindaviensis piedalās: grupa “Schola Cantorum Riga,” G.Prānis, I.Nīmane, A.Veismane, L.Liepiņa, L.Langsepp (Igaunija), Comturia Wynda, Excertitus Rigensis, Rodenpoys, Senzeme, grupa SKANDI, deju grupa “Ballare”, kalējs Jakubovskis, brālis Ivars, prāvests Andris Priede, Wendenes pils un Livonijas ordeņa pils ļaudis

Musica Festum. Lilium Vindaviensis atbalsta: Ventspils pilsēta, Valsts Kultūrkapitāla fonds, z/s Kalnarāji, z/s Muižgaļi, sia Blende

Ieeja – EUR 1,50 (skolēniem, studentiem, pensionāriem); EUR 3 (pieaugušajiem); EUR 6 (ģimenes biļete- 2 pieaugušie + 1-5 skolas vecuma bērni)

Programma:

• 13:00 – 14:00 turnīra atklāšana un cīņas pagalmā
  • Koncerts 14:00 Altera luce neredzīgā itāļu komponista Frančesko Landīni (Francesco Landini (1335-1397) ballatas. Izpildītāji – Aija Veismane (balss), Ieva Nīmane (senie pūšaminstrumenti) un Lauma Liepiņa (soprāna un tenora gamba)
  • 15:00 – 16:30 Ieroču nesēju turnīrs un apbalvošana
  • 16:00 Mūzika gotiskajai arfai ARPE DOLCE – koncerts ar stāstījumu un komentāriem. Izpilda Lilian Langsepp (Igaunija). Piedalījusies vairākos festivālos un koncertos Eiropā, Āzijā, Amerikā
  • 18:00 Deju programma Linear Carole seno deju grupas “Ballare” un mūzikas ansambļa “Skandi” izpildījumā. Karole (Carole) ir viena no senākajām dejām, kas minēta viduslaiku tekstos
  • 20:00 Koncerta programma Livonijas mūzika. Izpildītāji – Schola Cantorum Riga apvieno profesionālus mūziķus un mūzikas studentus.

——————————————————————————————————-

Pils pagalmā šaus ar loku, cīnīsies bruņinieki, darbosies amatnieku darbnīcas, zīlēs zīlnieki un jokos jokdari. Piedalās: rekonstrukciju klubi Comturia Wynda, Rodenpoys, Exercitus Rigensis, Sv. Maurīcija rota, Nirks, SKANDI, deju grupa Ballare, kalējs Jakubovskis, brālis Ivars, Wendenes pils un Livonijas ordeņa pils ļaudis

Atbalsta: VKKF, Ventspils pilsēta

Programma word Dokumentā.