Šajās dienās, 15.-16. septembrī, Ventspilī norisinās “Interreg Igaunija – Latvija” partneru tikšanās pārrobežu projekta – “Latvijas – Igaunijas kopīgais militārā mantojuma tūrisma produkts” (“Militārais mantojums”) ietvaros.

Šogad Kurzemē tiek realizēts projekts “Latvijas-Igaunijas kopīgais militārā mantojuma tūrisma produkts” (“Militārais mantojums”), lai radītu daudzveidību tūrisma piedāvājumā. Projekts iekļauts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā. Projektā kopumā iesaistīti 24 partneri un 36 militārā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā. Pasākuma programmā paredzētas prezentācijas, diskusijas par vēsturisko periodu definēšanu un projekta aktuālajiem jautājumiem. Sazināšanās ar Igaunijas partneriem tiek organizēta zoom platformā.

Projekta mērķis ir izveidot Latvijas un Igaunijas militārā mantojuma tūrisma piedāvājuma produktam kopīgu vizuālo identitāti, tādejādi radot interesi vietējiem un ārzemju tūristiem par militārā mantojuma objektiem. Pārrobežu darbība projekta ietvaros uzlabo tūrisma objektu tīkla profesionālo līmeni abās valstīs. Kopīgajā maršrutā ir plānots apvienot 150 – 170 dažādus militārā mantojuma objektus (muzejus, kolekcijas, ekspozīcijas, ēkas, būves u.c.) Latvijā un Igaunijā un veikt objektu uzlabojumus.

Projektā piedalās arī Ventspils muzejs, realizējot projektu “Igaunijas-Latvijas kopīgais militārais mantojums: 46. krasta baterijas uguns koriģēšanas torņa atjaunošana un infrastruktūras izveide”.