Ceļojošā izstāde “Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam – 100” Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī līdz 2020.gada 30.janvārim. Tikšanās ar Ārlietu ministrijas pārstāvjiem 9.janvārī plkst.15:00 pils Kapitula zālē

Livonijas ordeņa pils 2.stāvā patlaban skatāma Ārlietu ministrijas sagatavotā informatīvā un vizuāli saistošā (dizains Dd studio) izstāde, kas vēstī par Latvijas diplomātijas pirmo simtgadi. Jo, lai arī Latvijas Republika tika pasludināta 1918.gada 18.novembrī, tās esamība de iure, kā zināms, tika atzīta tikai 1921.gada 26.janvārī, Sabiedroto valstu Augstākās padomes sēdē, Parīzē.

Izstādi veido telpisks objekts, kurā iespējams izsekot Latvijas diplomātiskā dienesta vēsturei, skārienjūtīgais ekrāns un atsevišķi, unikāli priekšmeti, piemēram, LR ārlietu ministra (1931-1933) Kārļa Zariņa spiedogs ar iniciāļiem vai Ķīnas sarkanā Nefrīta Briljanta ordenis.

Izstādei ir arī ļoti bagātīgs informatīvais materiāls brošūru un nelielu izdevumu formā. Tikšanās un diskusija, kas notiks 9.janvārī plkst.15:00 Livonijas ordeņa pils Kapitula zālē un, kuru vadīs Dr.hist.Gints Apals (vēsturnieks un diplomāts ar pieredzi gan pētniecības darbā, gan Latvijas ārlietu dienestā un starptautiskās organizācijās. Strādājis ES Padomes ģenerālsekretariātā, bijis Latvijas pastāvīgais pārstāvis EDSO un ANO struktūrās Vīnē, vēstnieks Īrijā. Zinātniskās intereses ietver ES attīstību un ģeopolitiku plašākā vēsturiskā kontekstā) Ārlietu ministrijas pārstāvji cer redzēt savas valsts nākotnē ieinteresētus Ventspils jauniešus.

Ieeja uz diskusiju – bez maksas.