Ventspils militārais mantojums – bijušās 46.krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis vilina apmeklētājus
Kad aprīļa beigās Ventspilī, līdzās laipām pār pelēko kāpu, apmeklētājiem tika atvērts militārā mantojuma objekts-tornis ar skatu laukumu, diez vai kāds paredzēja, cik iekārots būs šāds jaunais skats uz jūru! Jo skaitītāja dati par jūliju liecina, ka torni šajā mēnesī apmeklējuši jau 10 513 interesenti.
Torņa vēsture saistīta ar t.s. Molotova—Ribentropa paktu. 1939. gada 23. augustā nacistiskā Vācija un PSRS noslēdza savstarpējas neuzbrukšanas līgumu jeb “Molotova—Ribentropa paktu”, Latvija tika iekļauta PSRS interešu sfērā un jau oktobrī tika parakstīts „draudzības un savstarpējās palīdzības“, t.s. “Bāzu līgums”. Līguma ietvaros sāka būvēt PSRS militārās bāzes Latvijas teritorijā, to starpā – krasta aizsardzības baterijas Baltijas jūras piekrastē, arī Ventspilī.
Pats tornis atjaunots projekta “Latvijas-Igaunijas kopīgais militārā mantojuma tūrisma produkts” ietvaros, kas uzsākts 2020.gadā, projektā kopumā iesaistīti 24 partneri un 36 militārā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā. Projektu Ventspilī realizēja Ventspils muzejs, sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldības iestādi “Komunālā pārvalde” un Ventspils Tūrisma informācijas centru.
Tornis bija atvērts apskatei katru dienu līdz 17.oktobrim. Šobrīd šī gada tūrisma sezona militārā tornī ir noslēgusies un tornis ir slēgts.

Tomēr, ja ir vēlme apmeklēt torni gida pavadībā, par apmeklējumu interesēties VisitVentspils (Ventspils Tūrisma informācijas centrā) (tālrunis: +371 63622263, +371 29232226)

Torņa atrašanās vieta: Saulrieta iela, Ventspils, GPS 57.37789, 21.52664

Uz tikšanos nākamajā sezonā – jau pēc 2022.gada 23.aprīļa.