H. Dorbes memoriālais muzejs “Senču putekļi” un māksliniece Agnese Rudzīte rudens brīvlaikā aicināja bērnus piedalīties kaķu zīmējumu konkursā, lai atgādinātu lasītājiem, ka Herberta Dorbes daiļradē nozīmīgu vietu ieņem darbi bērniem – īpaši iemīļota ir rakstnieka grāmata „Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī”, kur notikumi risinās kaķu skolā. Daudziem skolēniem šis ir attālināto mācību laiks, kad jāpieredz cits mācīšanās veids, un ieskats kaķu skolā atgādina, ka skola var būt ne tikai izglītojoša iestāde, bet arī pilna piedzīvojumu.

Konkurss „Priekš kaķiem” ir guvis lielu atsaucību – 191 bērnu darbus iesūtījuši gan viņu vecāki, gan paši bērni, gan skolotāji – iesaistījušās pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas un skolas. Konkursā piedalās zīmētāji no dažādām Latvijas vietām – Liepājas, Rīgas, Ventspils, Pāvilostas un citām vietām. Pirmsskolas kategorijā piedalās individuālie zīmētāji un bērni no pirmskolas izglītības iestādēm “Varavīksnes” un “Eglīte”, savukārt, skolēnu zīmējumi ceļojuši no Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas, Tārgales pamatskolas, Ventspils 1. pamatskolas, 2. pamatskolas un 6. vidusskolas, kur kaķu zīmēšana  aizrāvusi skolēnus un vedinājusi uz sarunām ne tikai par kaķiem, bet arī par citiem zvēriem.

Aicinām atbalstīt jaunos māksliniekus un balsot par zīmējumiem Ventspils muzeja Facebook lapā: https://www.facebook.com/muzejs.ventspils.lv/

. Balsošana palīdzēs noteikt uzvarētāju, kurš tiks izziņots 9.novembrī un saņems arī muzeja sagatavoto īpašo balvu.

Ventspils muzejs izsaka pateicību visiem dalībniekiem – jūsu darbi sniedz lielu prieku, kas šajā laikā noder mums visiem!