Ventspils muzeja izstādē “Kustīgās bildes. Kino vēsture Ventspilī”, kas aplūkojama Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē, var ielūkoties vairāku Ventspilī radīto filmu tapšanas gaitā, tostarp arī vēsturnieku atpazītajās pilsētas vietās. Pirmā filma, kuras kadros var atpazīt 20.gs. sākuma Ventspili, ir arī pirmā mākslas filma, kas tapusi Latvijas teritorijā “Kur patiesība?”(1913).

Kadrā redzams Kuldīgas ielas un Lielā prospekta krustojums.Kā izpētījis Ventspils muzeja vadošais pētnieks Dr.hist. Armands Vijups: “Lai gan filmā vairāk pamanāmi kadri no 20.gs. sākuma Rīgas, tās lielākā daļa filmēta Ventspilī. Iekšskati uzņemti īpaši tās uzņemšanai celtā filmēšanas paviljonā, kas atradās Saules un Jūras ielas krustojumā, iepretī tehnikuma ēkai, atsevišķas epizodes filmētas arī iekštelpās kādā no lepnākajām Ventspils tā laika viesnīcām – vai nu Royal vai Roma. Saglabātajā filmas versijā atpazīstamas tikai dažas vietas Ventspilī, kurās notiek filmas darbība notiek ārpus telpām. Atpazīstamākā no tām – Kuldīgas ielas un Lielā prospekta krustojums, tagad Kuldīgas ielā 55 un 59. Vienā no tām saskaņā ar scenāriju dzīvo filmas galvenā varone Adele Vaizekinda.

Otra vieta ir Vasarnīcu iela, pa kuru Adeles draugs Raifails Ēdelhercs steidzas pie sava paziņas ārsta.Filmas tapšanas līdzdalībnieki savās atmiņās min arī vēl citas vietas. “Ārskatus uzņēma pie viesnīcas Royal un Dr. Feitelberga nama”, atceras operatora palīgs Kārlis Geruckis, bet aktrise Marga Spodra norāda, ka “ .. [skatus ārpus studijas] uzņēma ostas malā, tirgus laukumā, Kuldīgas ielā un alejā pie Sarkanā tilta.” Diemžēl filma līdz tās nonākšanai uz ekrāniem piedzīvo sarežģītus sava likteņa pavērsienus – lai to apstiprinātu cenzūra, tiek veikta tās īsināšana. Rezultātā kopijā, kas saglabājusies līdz mūsdienām, atmiņās minētās vietas nav redzamas.”