Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī no 8.aprīļa skatāma krājuma izstāde “Muzeja jaunieguvumi 2020-2021”, kurā varēs iepazīt muzeja aizkulises – saistošākos un nozīmīgākos muzeja krājuma priekšmetus, kas nonākuši muzejā divu gadu laikā. Priekšmeti tiek iekļauti muzeja krājumā ar nolūku tos eksponēt topošās ekspozīcijās vai izstādēs, glābjot no zudības būtisku vietējo dzīvi raksturojošu elementu vai laika zīmi.

Izstādē kopumā eksponēti 18 priekšmeti, kas ir gluži kā bagātīgi piekrauti kuģi- smagums (stāsts, lietas vēsture)  atrodas zem ūdenslīnijas. Piemēram, miniatūrā tāss burtnīca, kuras vēsture atklājās izpētē, iesaistot arī Latvijas Republikas vēstniecību Japānā un restauratorus. Izstādē katrai lietai pievienota arī tās vēsture un pētījumos noskaidrotais. Lai arī, salīdzinot ar pirms laika pils telpās notikušo grezno izstādi “Retumu kabineti“, jaunieguvumu izstādē skatāmie priekšmeti nešķiet eksotiski vai grezni, tomēr nozīmīgas šīs lietas dara ar Ventspili, ventspilniekiem vai tās apkārtni saistītā vēsture.

Izstādes atklāšana 8.aprīlī plkst.16:00.

Izstāde “Muzeja jaunieguvumi 2020-2021” Mazajā izstāžu zālē būs skatāma līdz 19.jūnijam.