No 6.-7.jūlijam Livonijas ordeņa pils piedalās Latvijas Piļu un muižu asociācijas akcijā Vēsturisko dārzu dienas

 

 

Arī Ventspils muzejs piedalās Latvijas Piļu un muižu asociācijas akcijā Vēsturisko dārzu dienas. Lai arī pils garšaugu dārzs ir veidots pēc līdzības ar citiem Eiropas piļu/klosteru garšaugu dārziem, tomēr izveides pamatā nav konkrētu arheoloģisku atradumu, kas būtu saistāmi ar 13.-14.gs. dārzu pie Ventspils Livonijas ordeņa pils. Taču jau vairāk nekā 10 gadus pils dārznieces Taigas izveidotajā garšaugu dārzā rodami gan dažādi ārstniecības, gan arī vienkārši interesanti augi.
Sestdien un svētdien, pils kasē pasakot paroli: “Vēsturisko dārzu dienas” varēs saņemt “Pils garšaugu ceļvedi” un pieraksta lapu ar muzeja logo. Varēs veikt garšaugu dārza iepazīšanu ar konkrētu mērķi – jāatrod, cik vietās šogad iesējusies vērmele. Precīzākajiem vērmeļu pēddziņiem tiks arī mazas balvas no muzeja. Sestdien, no plkst.13:00-15:00 pils dārzā varēs sastapt arī dārznieci un saņemt viņas ieteikumus par garšaugiem. Par vērmeles uzlējumu pazīstamā viduslaiku dziedniece Hildegarde no Bingenas (1098-1179) reiz teikusi: “Tas atbrīvos no melanholijas, acis kļūs skaidras, sirds – stipra, un cilvēks neslimos ar plaušām.”
Akcijā var piedalīties ikviens muzeja apmeklētājs, kas iegādājas muzeja ieejas biļeti (skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 1,50; pieaugušajiem – EUR3). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
Par citiem akcijas dalībniekiem var lasīt

http://www.pilis.lv/lv/notikumi#under-menu