Jūras svētki Herberta Dorbes muzejā, Ērgļu ielā 1

Dorbes muzejā Jūras svētku ieskaņas pasākums notiks ceturtdien, plkst.11:00, kur spēles un rotaļas par jūras tēmu mācīs ventiņu stāstniece Ārija Klēvere. Stāstniece darbojas kopā ar bērniem un jauniešiem folkloras kopā “Rotaļnieks”. Ārija Klēvere pazīstama ar saviem dzirkstošajiem, optimisma pilnajiem stāstiem gan no pašas dzīves, gan no dzimtās Užavas puses, kur pavadīta bērnība un jaunība, tie liek klausītājiem smaidīt un noticēt, ka pat dzīves tumšie brīži un neveiksmes nav bez gaišuma un humora. 2018. gadā Ārija Klēvere saņēmusi apbalvojumu “Laiks Ziedonim” literatūras nominācijā “Bize” par ieguldījumu literatūrā dzimtā tāmnieku dialekta popularizēšanā.

Astes gaisā Amatu mājā, Skolas ielā 3

Sestdien, 13. jūlijā, no plkst. 12:00-14:00 Amatu mājā būs iespēja darboties radošajās darbnīcās gan pieaugušajiem, gan bērniem. Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies grupa Citrons. Varēs vērot zivju kūpināšanas demonstrāciju, baudīt degustācijas un uzzināt jaunas zivju ēdienu receptes.

Kuģu darbnīcas un jaunas izstādes Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17

Livonijas ordeņa pilī, sestdien, 13. jūlijā, no plkst. 12:00 līdz 14:00 norisināsies Kuģu darbnīcas: priežu mizas kuģīšu darināšana, kuģa krāsošana (atkarībā no laika apstākļiem) un kuģu signālkarogu radīšana un citas nodarbes gan lieliem, gan maziem.

Pilī apskatāmas arī divas jaunas izstādes. Īpaši Jūras svētkiem tapusi izstāde Marīnas pilī – latviešu glezniecības klasiķi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma. Bet pils izstāžu zālē izstādē CEĻĀ. ON THE ROAD. V DOROGE apskatāmi 19.gs. beigu – 20.gs. sākuma ceļojuma tērpi, aksesuāri un dokumenti no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, Ribinskas muzeja (Krievija) un Ventspils muzeja krājuma.

Zvejas kuģa Grots atklāšana, Dienvidu mols

Sestdien, 13.jūlijā no plkst. 14:00 līdz 14:30 pie Dienvidu mola notiks Latvijas vecākā Baltikas tipa zvejas kuģa GROTS ekspozīcijas atklāšana. Būs iespēja tikties ar zvejniekiem, notiks sarunas par jūras būšanām, kā arī būs iespēja iegādāties zivju našķus un notiks zvejas darbnīcas bērniem. Par muzikālo daļu gādās pūtēju orķestris Ventspils Brass.

Jūras svētki Piejūras brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2

Svētdien, 14. jūlijā, no plkst.13:00 līdz 16:00 Piejūras brīvdabas muzejā varēs baudīt īstu Oskara dienu (jo svētdien Oskari svin vārdadienu) pie zvejas laivām un 19.gs. zvejnieku sētām. Protams, notiks dažādas darbnīcas un aktivitātes bērniem. Būs iespēja cienāties ar jūras veltēm no „Smiltnieku” saimniekiem, kā arī notiks braucieni ar Mazbānīti.

Savukārt no plkst.14:00 līdz 15:00 Zlēku amatierteātra izpildījumā, tiks izrādīta Ādolfa Alunāna 19.gs. beigās tapusī viencēliena komēdija MŪSU POKĀLS. Iestudējums ticis izvirzīts skatei “Gada izrāde 2018”.

Plakātu skatīt šeit