2023.gada nogalē ir noslēdzies Piejūras brīvdabas muzeja ēkas būvniecības process. Pašlaik tiek kārtota dokumentācija tās nodošanai ekspluatācijā.

Jaunajā ēkā apmeklētāji varēs baudīt atjaunotās muzeja ekspozīcijas modernā vidē, kuras iepazīstina ar Kurzemes piekrastes iedzīvotāju ikdienu. Kopumā krājumu veidos vairāk nekā 24 000 priekšmetu. Jau šobrīd informatīvajā stendā ir izvietota gan vizuāla, gan kvadrātkodos nolasāma audio informācija par Ventspils muzeju un Piejūras brīvdabas muzeja vēsturi un ekspozīciju latviešu, angļu, igauņu, lietuviešu un krievu valodā. Stends radīts, lai nodrošinātu iespēju arī personām ar funkcionālajiem traucējumiem gūt pilnvērtīgu ieskatu par muzeja piedāvājumu. Stendā izveidota arī reljefa karte ar norādēm Braila rakstā.

Jaunā muzeja ēka apmeklētājiem savas durvis vērs jau šī gada pavasarī.