No 18.-24.septembrim Ventspils pilsētvidē norisinās J.F.Tīdemaņa glezniecības plenērs 2023’, ko organizē Ventspils muzejs ar Ventspils valstspilsētas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Kurzemes Kultūras programmas atbalstu. Šogad plenērā, kas nosaukts par godu ventspilniekam, izcilajam gleznotājam Jānim Ferdinandam Tīdemanim (1897-1964), piedalās mākslinieki gan no Latvijas, gan Igaunijas – Aija Zariņa, Agra Ritiņa, Nugzars Paksadze, Jānis Jēkabsons, Inga Insberga un Tiiu Rebane (EST),  Karls Kristjens Nagels (EST).

Ventspils muzejs plenēra norises laikā iepazīstinās ar plenēra dalībniekiem. Šajā rindās par mākslinieci Tiiu Rebani.

Viešņa no Igaunijas Tiiu Rebane (1970, Tallina) studējusi glezniecību Igaunijas Mākslas akadēmijā (1995-1999) un radījusi ne tikai vairāk kā 20 personālizstādes, bet aktīvi strādā arī kā mākslas kuratore un organizējusi mākslas festivālus. Kopš 2014.gada Tiiu ir projektu vadītāja Muhu rezidencē, ir rosīgās mākslas galerijas Kadrioru dibinātāja un kuratore, kopš 2018.gada Tiiu ir Igaunijas Gleznotāju asociācijas priekšsēdētāja.

Ielūkojoties Tiiu Rebanes glezniecībā, atklājas drosmīgas mūsdienu mākslinieces pozīcija, kas rod izpausmi dažādos žanros, tomēr paturot savu identitāti. Dabas studijas, kas rezultējas zirgu portretos, drīzāk ir metaforas par cilvēku attiecībām. Savukārt ciklā “Lidmašīnas ierašanās” (2016) jaušama baiļu un izmisuma tuvā robeža un šobrīd tik pazīstamie ārējie draudi.

Tiiu Rebanes mākslas darbi atrodas Igaunijas Mākslas muzeja (KUMU), Abū Dabī mākslas centra un vairākās citās Igaunijas un Eiropas privātajās kolekcijās.

Tiiu Rebane “Arrival of a plane”