No 18.-24.septembrim Ventspils pilsētvidē norisinās J.F.Tīdemaņa glezniecības plenērs 2023’, ko organizē Ventspils muzejs ar Ventspils valstspilsētas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Kurzemes Kultūras programmas atbalstu. Šogad plenērā, kas nosaukts par godu ventspilniekam, izcilajam gleznotājam Jānim Ferdinandam Tīdemanim (1897-1964), piedalās mākslinieki gan no Latvijas, gan Igaunijas – Aija Zariņa, Agra Rītiņa, Nugzars Paksadze, Jānis Jēkabsons, Inga Insberga un Tiiu Rebane (EST),  Karls Kristjens Nagels (EST).

Ventspils muzejs plenēra norises laikā iepazīstinās ar plenēra dalībniekiem. Šajā rindās par mākslinieku Jāni Jēkabsonu.

Jānis Jēkabsons ir rūdīts plenēra gleznotājs un šeit dažas mākslinieka atziņas par savu darbību:

“Nodarboties ar mākslu ir kā sarunāties ar sevi. Es nemitīgi sev uzdodu jautājumu, kāpēc tu dari to šādi, varbūt vajag savādāk; tas ir patiesības izzināšanas process, kas nekad nebeidzas, tā ir jāatrod katram māksliniekam pašam pēc savas izjūtas un domāšanas. Man ļoti nozīmīga ir gleznošana dabā, plenērā.”

Ventspils muzeja organizētajā plenērā Jānis Jēkabsons piedalās pirmo reizi, bet ir aktīvs, radošs mākslinieks, kurš regulāri rīko personālizstādes, piedalās grupu izstādēs un plenēros. 1986. gadā ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas nodaļas mākslinieka diplomu, bet 2003. gadā humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Kopš 1981. gada ir Jūrmalas mākslinieku grupas biedrs. Mākslinieks aktīvi iesaistās arī Jūrmalas Mākslinieku nama rīkotajās izstādēs, akcijās un pasākumos.

Gleznotājam mīļi ir ūdens klaida un zvejas kuģu motīvi, gan saulrieta sarkanajās nokrāsās, gan dienvidus pretgaismas mirkļos. Paletes naža garšīgie uzlicieni un raksturīgās tumšās kompozīcijas kontūras, Jāni Jēkabsonu tuvina 20.gs. 60.gadu latviešu glezniecības meistariem – Rūdolfam Pinnim, Valdim Bušam, Leo Koklem.