No 18.-24.septembrim Ventspils pilsētvidē norisinās J.F.Tīdemaņa glezniecības plenērs 2023’, ko organizē Ventspils muzejs ar Ventspils valstspilsētas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Kurzemes Kultūras programmas atbalstu. Šogad plenērā, kas nosaukts par godu ventspilniekam, izcilajam gleznotājam Jānim Ferdinandam Tīdemanim (1897-1964), piedalās mākslinieki gan no Latvijas, gan Igaunijas – Aija Zariņa, Agra Ritiņa, Nugzars Paksadze, Jānis Jēkabsons, Inga Insberga un Tiiu Rebane (EST),  Karls Kristjens Nagels (EST). Glezniecības plenēra noslēgums un izstādes atklāšana svētdien, 24.septembrī 15:00 Livonijas ordeņa pilī.

Ventspils muzejs plenēra norises laikā iepazīstinās ar plenēra dalībniekiem. Šajā rindās par mākslinieci Agru Ritiņu.

Glezniecību māksliniece apguvusi bakalaura studijās Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē pie gleznotāja A. Zelča, kā arī maģistrantūrā Latvijas Mākslas akadēmijā pie profesoriem K. Zariņa un A. Naumova. Kopš 1999. gada piedalās ikgadējā izstādē “Rudens” Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē. 2004. gadā kļuva par izstādes “Ainava” laureāti Valmieras galerijā “Laipa”, 2020.gadā par “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” saņēmēju. Agra Ritiņa darbojas gleznotāju apvienībā V.I.V.A. (2006), ar kuru kopā sarīkotas vairāk nekā 30 izstādes. Mākslinieces radošajā kontā ir arī vairāk kā 20 personālizstādes, kā arī dalība grupu izstādēs un starptautiskos plenēros Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Somijā, Vācijā, Beļģijā, Portugālē un Turcijā.

Agras Ritiņas glezniecība ir kā iejūtīgs sarunu biedrs, – vienmēr gatavs uzklausīt un tikai mājienos atklājot savu nostāju. Tonāli niansētā ainavas izjūta seko māksliniecei arī Ventspils plenērā un top “Tauvu dziesma”- kā meiteņu vokālā ansambļa dziedājums. Gleznotājas prasme neaizbiedēt noskaņu, pat transformējot to sev raksturīgajā manierē, ir apbrīnas vērta.

Agra Ritiņa “Pagalms ieslīgst krēslā” (2021)
Agra Ritiņa “Smaržīgais siens”