Latvijas simtgades iniciatīvas “Brīvības ielu stāsts 9 republikas pilsētās” ar vēstījumu “No Brīvības līdz brīvībai” ietvaros no 16.novembra Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē būs skatāma vērienīga Ventspils muzeja krājuma izstāde “Latvijas 100 gadi Ventspilī”.

Izstādē koncentrētā veidā izstāstīti pilsētas notikumi Latvijas pasaules notikumu kontekstā. Katram Ventspils notikumam simts gadu posmā atrasts arī priekšmetisks vēstījuma papildinājums. Izstādes faktoloģiskā materiāla atlasi veica Ventspils muzeja darbinieki, informatīvās daļas grafisko dizainu veidoja Andris Norītis.

Izstāde tapusi sadarbībā ar ventspilniekiem, Rakstniecības un mūzikas muzeju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts reģionālās attīstības aģentūru, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, Ventspils pilsētas pašvaldību un Ventspils pilsētas domes Kultūras centru.

Izstādes atklāšana notiks 2018.gada 16.novembrī plkst.17:00 Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē. Ieeja atklāšanas pasākumā ar ielūgumiem.

Ielūgumi uz atklāšanas pasākumu pieejami no 12.novembra Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils kasē, Jāņa ielā 17 un Ventspils Kultūras centra kasē, Kuldīgas ielā 18.