Ventspils muzejs visās savām mājās – Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā, Piejūras brīvdabas muzejā un rakstnieka Herberta Dorbes muzejā aicina skolas bērnus un arī pavisam mazus zaķīšus iepazīt gan latviskās Lielās dienas tradīcijas, gan dažādas darbnīcas un arī tematiskus literārus stāstus.

Livonijas ordeņa pils Zaķa skola piedāvā radošo darbnīcu. Nodarbības laikā Zaķa skolā var iepazīt svētku rotājumu daudzveidību. Senākās tradīcijās zaķis bijis senģermāņu pavasara dievietes Osteres svētais dzīvnieks. Pilī Lieldienu zaķenes lomā iejutīsies muzejpedagoģe Ilva Buntika, iepazīstinot ar iespējām kā ar mūsdienu materiāliem radīt gaidāmo svētku noskaņu skolā vai mājās. Nodarbības laikā varēs arī ielūkoties vēsturiskajās Lieldienu atklātnēs. Katrai grupai pastāv iespēja izvēlēties savu radošās darbnīcas tēmu – svētku vainagu, rotājumus telpai, Lieldienu zaķa masku vai svētku cepuru darināšanu. Pietiekties pa tālr. 29590093, Ilvai.   

Amatu mājas radošā darbnīca Olas krāsojam mēs abi, kopā sanāk ļoti labi    Ventspils Amatu mājas radošajā darbnīcā varēs izkrāsot mākslinieces Agneses Rudzītes zīmējumus, kuros slēpjas gan Lieldienu zaķis, gan raibās svētku olas, atlidojušie gājputni, pirmās sniegpulkstenītes un citi pavasara vēstneši. No izkrāsotajiem zīmējumiem tiks veidotas nozīmītes, kuras pēc nodarbības ikviens varēs ņemt sev līdzi, lai jau Lieldienās varētu greznoties ar skaistu, paša darinātu aksesuāru. Radošajā darbnīcā gaidītas gan pirmsskolas, gan skolas vecuma grupas. Pieteikties nodarbībām var zvanot pa tālr. 26385346, Martai.

Piejūras brīvdabas muzejā muzejpedagoģiskā programma Lieldienu ceļojums   Muzejpedagoģiskajā programmā Lieldienu ceļojums skolēni tiek iepazīstināti ar latviskajām Lielās dienas tradīcijām. Ceļojumā pa Piejūras muzeja teritoriju kopā ar bērniem dosies muzejpedagoģe Marta Tjarve. Kā ceļojuma pieturpunkti būs muzeja teritorijā atrodamie apskates objekti, pie kuriem bērni tiks iepazīstināti ar Lieldienu tradīcijām – šūpošanos, mīklu minēšanu, olu meklēšanu un to ripināšanu. Bērniem būs iespēja ne tikai uzzināt šo tradīciju nozīmi, bet arī pašiem piedalīties tradicionālo norišu-rituālu izspēlē. Katra norise balstās ticējumā, kāpēc latvieši svētkos darījuši tieši tā un ne savādāk, tāpēc tiks apgūti arī ticējumi un tautasdziesmas. Ceļojuma mērķis ir papildināt bērnu zināšanas par latviešu tradicionālu Lieldienu svinēšanu. Katram nodarbības apmeklētājam līdzi jāpaņem divas novārītas, krāsotas Lieldienu olas (vēlams, lai olas būtu krāsotas ar dabīgiem materiāliem). Nodarbība piemērota gan pirmsskolas, gan skolas vecuma grupām. Nodarbība iekļauta projektā Latvijas skolas soma. Pieteikties nodarbībām var zvanot pa tālr. 26385346, Martai

H.Dorbes muzejā attālinātā programma Aina ar brālītī meklē cālīti. H.Dorbes muzeja vadītāja Inese Aide piedāvā nodarbību Zoom platformā, kurā iekļauts stāstījums par Herberta Dorbes grāmatas “Aina ar brālīti meklē cālīti” (1973) tapšanas gaitu, skolēni varēs arī aplūkot rakstāmmašīnu, uz kuras tika pārrakstīts manuskripts un rakstnieka dienasgrāmatu, kurā veikti ieraksti par pasaku. Fragmentu no grāmatas lasīs pazīstamais mūziķis, dziedātājs un trombonists Intars Busulis. Vismaz muzikālās izglītības jomā, Talsos dzimušo mūziķi varam pieskaitīt ventspilniekiem, jo trombona spēli Intars apguvis Ventspils Mūzikas koledžā. Nodarbība iekļauta projektā Latvijas skolas soma.  Pieteikties nodarbībām var pa tālr.29999653 vai e-pastu [email protected]