19.septembrī plkst 13.00 rakstnieka Herberta Dorbes muzejā būs tikšanās ar rakstnieci Sandru Vensko projektā “Muzejā viesi”. Sandra Vensko ir uzrakstījusi daļēji biogrāfisku romānu “Sentas pūķis” par savu novadnieci, rakstnieci un tulkotāju Zentu Mauriņu ( 1897 – 1978). Zenta Mauriņa ir latviešu literāri filozofiskās esejas žanra iedibinātāja un izkopēja. Darbā par Zentu Mauriņu izmantoti izpētes materiāli – preses izdevumi no 1888.gada līdz 1914. gadam. Šī darba tapšanu  atbalstīja VKKF. Savukārt, romāns “Sentas pūķis” ir pabeigts un šobrīd gaida izdošanu. Ar rakstnieci Sandru Vensko tiksies Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas 10. klases audzēkņi un latviešu literatūras skolotāja Gunita Smiltiņa – Apine.

Projektu “Muzejā viesi” atbalsta VKKF.