1.novembrī plkst. 14:00 rakstnieka Herberta Dorbes muzejā ciklā Novada autori – jubilāri novadpētnieces, mākslinieces Laimdotas Junkaras stāstījums par dzejnieku Putniņu Kristu, kuram šogad aprit 155 gadi. Putniņu Krists, īstajā vārdā Krists Fogelis, ir pirmais zināmais ventspilnieks, kuram izdota grāmata. Tā drukāta Ventspilī Fr. Linges drukātavā 1903. gadā. Izdevuma nosaukums “Pirmie vizbulīši”.

Herberta Dorbes atmiņās teikts: “Dzejnieka pieņemtais vārds bija Putniņu Krists, uzvārds Fogelis*. Ventspilī viņš ilgus gadus strādāja par grāmatvedi alusdarītavā, kuras godības paliekas skatāmas vēl tagad pilsētas centrā iepretī pilsētas pirtij. Atceros šo kluso vīru rītos aizejam un vakaros pārnākam no darba, lēnu, acenēs, ļoti tuvredzīgu, tādēļ kustībās un gaitā visai uzmanīgu.”

Laimdota Junkara grāmatas par Putniņu Kristu “Uz atkal redzēšanos” (2010) ievadā rakstījusi: “Laikā pirms Putniņu Krista ir Dinsberģu Ernests, un Jānis Princis. Un vēl kāds Bērtulis Blumbahs savu dzeju grāmatu pamanās izdot tieši Ventspilī neilgi pirms Putniņu Krista un atkal devies atpakaļ uz Talsiem. Arī rīdzinieks Tautmīlis izdod Ventspilī savu grāmatiņu. Bet Putniņu Krists ir savējais un prātā paturams.” Laimdotas Junkaras lekcijas laikā ar senākā zināmā Ventspils literāta paveikto iepazīsies Ventspils 4. vidusskolas vidusskolēni.

Ieeja – bez maksas

  • Vācu val. Vogel – putns