Šodien 17. aprīlī, aprit 20 gadi kopš Ventspils muzejā strādā dr. hist. Armands Vijups, šobrīd pildot Ventspils muzeja direktora vietnieka – vadošā pētnieka amata pienākumus.

Armands Vijups darbu Ventspils muzejā uzsāk laikā, kad tas vēl atrodas savā agrākajā un ilgākajā mājvietā – Akmeņu ielā 3. Viņa vadībā tiek pabeigti Ventspils pils iekštelpu restaurācijas darbi un ekspozīciju izveidošana. 2001. g. 7. septembrī notiek Ventspils muzeja atklāšana Livonijas ordeņa pilī.

A. Vijupa vadībā sāk iznākt zinātnisko rakstu izdevums “Ventspils muzeja raksti”, kopumā iznākuši 8 sējumi. Pētnieks ir organizējis vairākas starptautiskas Kurzemes vēstures jautājumiem veltītas konferences, pirmā – 2001. gadā notikusī konference “Kurzemes un kuršu arheoloģija”. Arheoloģija ir zinātnieka pamatspecialitāte un vienlaicīgi aizraušanās. Nozīmīgākais viņa darbs šajā jomā  ir 2003. g. atrastā Staldzenes depozīta glābšana, saglabāšana un popularizēšana – 2004. g. iznākusi A. Vijupa un A. Vaska  monogrāfija “Staldzenes bronzas laikmeta depozīts”. 2007. g. A. Vijups saņem Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas balvu nominācijā “Kultūras mantojuma izpēte”- par viduslaiku apbedījumu izpēti Ziemeļkurzemē.

Pilsētas sabiedrība A. Vijupu uzskata par ventspilnieku. Ne velti 2007.g. viņam piešķirta pilsētas Balva un 2018. gadā – Lielā balva par aktīvu zinātnisko darbību, nozīmīgu ieguldījumu Ventspils pilsētas un novada arheoloģiskajā izpētē un tās rezultātu popularizēšanā, kā arī Kurzemes vēstures pētniecības sekmēšanā.