1.maijā plkst. 11:00, Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2 notiks izstādes “Zemessardzes 46.kājnieku bataljons” atklāšana

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs jauno sezonu 1.maijā, par godu Latvijas simtgadei atklās ar izstādi “Zemessardzes 46.kājnieku bataljons”. Izstādi rīko Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs, sadarbībā ar Zemessardzes 46.kājnieku bataljonu. Izstāde būs apskatāma līdz sezonas beigām – 31. oktobrim.

Izstādē tiks eksponēti Zemessardzes formas tērpi un ekipējums no tās dibināšanas pirmsākumiem (1991) līdz pat mūsdienām. Līdztekus varēs arī uzzināt Zemessardzes 46.kājnieku bataljona vēsturi, uzdevumus pagātnē un mūsdienās. Varēs saņemt informāciju par iestāšanās iespējām Zemessardzē, par priekšrocībām, ko saņem zemessargs, kā arī interesentiem būs iespēja aizpildīt pieteikuma anketu par iestāšanos Zemessardzē un to iesniegt.

1.maijā, plkst. 11:00 izstādi atklās muzeja pārstāvji kopā ar Zemessardzes 46.kājnieku bataljona komandieri pulkvežleitnantu Jāni Lakševicu. Savukārt, no plkst. 11:00 – 15:00 apmeklētājiem būs iespēja pie Dzirnavām apskatīt Zemessardzes tehniku, kā arī bruņojumu un ekipējumu. Jaunākie apmeklētāji varēs sevi pierādīt dažāda veida veiklības stafetēs, kuras būs sagatavojuši zemessargi.

1.maijā zemessargi un profesionāla dienesta karavīri, uzrādot dienesta apliecības, varēs apmeklēt Piejūras brīvdabas muzeju bez maksas.