Koprades projektā “Šalle Latvijai” 30.jūlijā, Amatnieku festivālā Amatu mājai-15 taps ieadīts arī veltījums Amatu mājai

Amatnieku festivālā Amatu mājai-15, kas notiks 30.jūlijā Amatu mājā (Skolas iela 3) un tās tuvākajā apkārtnē, valdīs rosība, kurā iesaistīts arī apjomīgais, jau vairāk kā 80 metrus garais un siltais projekts Šalle Latvijai.

Radīt kopdarbu – šalli, kas sevī ietver katra Latvijas novada unikalitāti un izceļ Latvijas adītāju prasmes, kas gadiem nodotas no paaudzes paaudzē. Ar šādu mērķi aizsākts projekts – “Šalle Latvijai”. Nodibinājuma “Šalle Latvijai” vadītāja Līga Rušiņa, stāsta, ka iecere aizsākusies pandēmijas laikā, kad adītājām bija liegta iespēja tikties tā saucamajos kopadīšanas pasākumos. Mainoties situācijai pasaulē līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, arī akcija ieguvusi pavisam citu nozīmi: “Šalle ceļo pa Latvijas robežu, vietām ietiecoties iekšzemē un it kā aizsargā mūs.“

Amatnieku festivāla laikā šallē tiks ieadīts veltījums Amatu mājai, un, iepriekš piesakoties (Astrīda, tālr. 28249671), tiem adītājiem (ām), kas arī vēlas pielikt savu adatu kopdarbam, tiks atrasta vietiņa darbam. Šalli papildinās Amatu mājas rokdarbnieces un Amatu mājā to varēs apskatīt līdz 17. augustam, bet vasaras nogali kopdarbs pavadīs Talsu pusē. Iecerēts, ka projektam noslēdzoties, šalle tiks dāvināta Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, kas 2024. gadā svinēs simtgadi.

Attēlā izmantotais šalles foto: Ieva Bronko-Pastore