Amatu māja aicina 26.oktobrī plkst.12.00. uz konkursa noslēgumu “Pe mums ventiņes”. Par tradīciju kļuvuši Ventspils muzeja rīkotie literārie konkursi tāmnieku dialektā “Pe mums ventiņes”. Tie aizsākušies jau 2004.gadā un notikuši septiņas reizes. Konkursa rezultātā iegūtie darbi glabājas rakstnieka Herberta Dorbes muzeja krājumā. Konkursā iegūtie darbi veido pamatu filologa Ulda Grīnberga sastādītai un Ventspils muzeja izdotai grāmatai “Bliņķs ventiņmēle. Īss ventiņ gramatik un tāmnik vārdnic” (2019). Šogad iesūtīti 11 prozas darbi. Darbu autori ir ventspilnieki un novadnieki. Tekstos saglabātas Usmas, Popes, Puzes, Zlēku, Ventspils un Talsu puses izloksnes.

Noslēguma pasākumā izklaidēs Jūrkalnes suitu ansamblis , kuras ne tikai dziedās ē, ē,ē , bet arī gatavos īstu spēka maizi  bez E .Būs gan jautras dziesmas, gan spēles un protams konkursa uzvarētāju apbalvošana.

Ieeja ar muzeja biļetēm pieaugušie 1,00, skolnieki, pensionāri 0,50