16.-22.septembrī Ventspils pilsētvidē norisnās Ventspils muzeja organizētais J.F. Tīdemaņa glezniecības plenērs 2024’. Plenērā šogad piedalās Latvijā pazīstami mākslinieki – Guna Millersone, Sandra Krastiņa, Kristīna Keire, Edgars Vērpe, Arnis Martinelli un Romualdas Balinskas (LT).

Plenēra norises laikā Ventspils muzejs iepazīstinās ar māksliniekiem, kuru veikumu izstādē Livonijas ordeņa pilī varēs redzēt 21.septembrī no plkst. 15.00.

Esiet pazīstami, – Guna Millersone!

Māksliniece dzimusi Dundagā, beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju (1973). Glezno eļļas tehnikā, veido objektus un instalācijas, Talsu Krūmu mākslas grupas iniciatore. Nozīmīgs ir viņas kā kuratora devums mākslas izstāžu veidošanā Talsu muzejā un talsinieku izstāžu organizēšanā arī citviet Latvijā.

G.Millersone izstādēs piedalās kopš 1990. gada. Darbi eksponēti Francijā, Zviedrijā, Dānijā, Holandē, Igaunijā, Čehijā, Vācijā, Lietuvā, Turcijā, Beļģijā. Strādā no dabas atvasinātā ekspresīvā manierē, Gunai raksturīga piesātināta krāsu palete. Mākslinieces ainavām piemīt noteiktība, arī sava veida neizbēgamība. J.F. Tīdemaņa glezniecības plenērā G.Millersone piedalījusies jau vairākkārt un muzeja mākslas krājumā nonākuši viņas gleznotie košie ostas skati.