Viduslaiku svētki 7.augustā 12-19 Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī sestdien, 7.augustā no plkst.12 -19 viduslaiku noskaņās skanēs Pilsētas balss jeb latīn. – Vox urbis. Viduslaiku svētkos pils ierasti pievēršas noteiktam laika posmam – 13.-14.gs. , tas ir laiks, kura rakstītajos avotos ir pirmās liecības par Ventspils pili un arī pilsētu. Tādēļ Pilsētas svētku dienā pils pagalmā pulcēsies gan amatnieki, gan mūziķi, gan seno cīņu klubu dalībnieki, kas savā darbībā pievēršas tieši šim laika sprīdim.

Dienas gaitā notiks ieročnesēju un stopšāvēju sacensības ar apmeklētāju iesaisti, cīņu paraugdemonstrējumiem, darbosies jokdari un akrobāti, skanēs viduslaiku mūzikas programma Stella Maris, tiks rādīta vitrāžu darināšana, aušana ar vārpstiņu, iluminatoru darbs (viduslaiku manuskriptu greznošana), varēs atrast savu Svēto akmeni, piemeklēt savu īpašo smaržu pils dārza augos un notiks pat uzbrukums pūķim trejgalvim!

Viduslaiku svētkos piedalīsies: zīlnieks mazbrālis Ivars, vokālā grupa Schola Cantorum Vox Iubilantis, Māris Jēkabsons (dūdas, perkusijas), Dārta Paldiņa (simfonijs), Marta Ģibiete, Anete Simanovska, Līva Āboltiņa, Ventiņkrogs, Beztemata Cirks, Comturia Winda,Rodenpoys, Exercitus Rigensis, Senzeme un Skandiun īpašie pils ļaudis.

Programma: 14:00 Koncerts Stella Maris pils pagalmā; 16:00 Uzbrukums pūķim; 18:15 Koncerts* Stella Maris pils iekšpagalmā.

Lietus gadījumā svētku darbība pārceļas uz pils iekštelpām un programmā iespējamas izmaiņas.

10:00-17:30 Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm un, ievērojot epidemioloģiskos noteikumus

*Uz vakara koncertu (18:15) ieeja ar muzeja biļetēm un Covid -19 sertifikātiem un personu apliecinošu dokumentu