Covid-19 karantīna ļāva Ventspils muzeja apmeklētājiem Amatu mājā, Skolas ielā 3, tikai īsu brīdi aplūkot izstādi “Sniegs, sakura, krizantēmas: tradicionālās japāņu jostas”. Atsākoties muzeja ierastajam darba ritmam (protams, ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus), izstādes eksponēšanas laiks tiek pagarināts līdz 17. jūnijam.

Izstāde ir unikāla iespēja iepazīties ar vienu no fascinējošās Japānas tradicionālās kultūras elementiem – sieviešu jostām “obi”. Atšķirībā no Eiropas, kur josta parasti ir apģērbu papildinošs, bieži vien maz pamanāms elements, Japānā tās vēsturiski izveidojušās un joprojām saglabājās kā patstāvīga apģērba sastāvdaļa. Tradicionālajā, standartizēti veidotajā kimono (tā piegriezums neatšķiras sievietēm un vīriešiem) obi izceļas īpaši – gan ar savu izmēru (jostas platums parasti ir 30 cm, bet garums nereti pārsniedz pat 4 m), gan bagātīgo, daudzveidīgo rakstu, gan to, cik izteikti tā izdalās uz pārējo apģērba elementu fona.  Nav brīnums, ka šo jostu izgatavošanai piesaistīja labākos meistarus un dārgākās no tām arī mūsdienās maksā pāri par 5000 eiro. Amatu mājā eksponētās gan nav tik vērtīgas, bet, aplūkojot šīs ar zelta brokāta diegiem austās, dzērves, tauriņus, ziedus, vēdekļus un daudz ko citu atainojošos tekstildarbus, iespējams garīgi pieskarties tālās Uzlecošās Saules zemes apģērbu estētikai.