Svētdien, 28.oktobrī no 13:00 līdz 15:00 Piejūras brīvdabas muzejā svinēs Putras dienu

Svētdien, 28. oktobrī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā no 13:00 – 15:00 norisināsies gardās Putras dienas svinības, šajā dienā notiks arī Piejūras brīvdabas muzeja sezonas slēgšana, kad vēl ir beidzamā iespēja pavizināties ar Mazbānīti un apskatīt āra ekspozīciju. 10.oktobrī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Putras diena. Daudzviet pasaulē un tostarp, arī Latvijā tiek svinēti svētki par godu putrai – vienam no senākajiem ēdieniem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Putra ir tradīcijām bagāts ēdiens, un to ēduši gan lieli, gan mazi, gan karavadoņi, gan zemnieki. Šogad putru ne tikai varēs baudīt Smiltiņu ģimenes vārījumā, bet iepazīt arī no zinātniskā viedokļa – par graudaugiem un no tiem pagatavojamām putrām zinās stāstīt Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centra pētniece, Mg.agr. Solveiga Maļecka. Sezonas noslēgums notiks ar tautas mūzikas ansambļa „Tals’ trimiš” līksmu spēlēšanu, rotaļās iešanu, jautrām darbnīcām bērniem un prāta asināšanu pieaugušajiem!

LDz strukturu logotipi_reklama.cdr