Grāmatas “Latvijas lauku platuma dzelzceļi. Mazbānītis de facto” atvēršana 30.janvārī, plkst.13.00 Lielirbes baptistu baznīcā, Piejūras brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2

Ventspils muzejs ar Latvijas Dzelzceļa ritošā sastāva servisa atbalstu izdevis grāmatu “Latvijas lauku platuma dzelzceļi. Mazbānītis de facto”, kuras atvēršanas svētki notiks otrdien, 30.janvārī plkst.13.00 Lielirbes baptistu baznīcā, Piejūras brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2.

Grāmata veltīta t.s. lauku platuma šaursliežu dzelzceļa vēsturei Latvijā, sniedzot unikālu, līdz šim neapkopotu informāciju un bagātīgu ilustratīvo materiālu. Grāmatas autori – Toms Altbergs, sadarbībā ar Andri Biedriņu, Daini Punculi un Artūru Tukišu. Grāmatas prezentācijas datums nav izvēlēts nejauši. Ventspils muzeja krājumā atrodas vairāk nekā 100 gadus veca fotogrāfija, kurā 1917.gada 30.janvārī dokumentēts tas, kā Ventspils ostas teritorijā (Pārventā) vācu armijas daļas būvē šaursliežu dzelzceļu. Atklāšanā būs iespēja tikties ar autoriem un arī iegādāties izdevumu. Izdevuma “Latvijas lauku platuma dzelzceļi. Mazbānītis de facto” tirdzniecības cena – EUR 7.84. Ieeja ar ielūgumiem un muzeja ieejas biļetēm.

Latvijas Dzelzceļa ritošā satsāva serviss