No 17.-25.novembrim Dzelzceļa muzejā tiek eksponēti Latvijas muzeju gaismekļi akcijā «Staro Rīga»

Dzelzceļa muzejs sadarbībā ar 19 Latvijas muzejiem “Staro Rīga” festivāla laikā piedāvā iepazīt vairāk kā 200 gaismekļus, kas kopā veidos vienotu gaismas instalāciju «Latvijas muzeju gaismekļi zem Dzelzceļa muzeja debesīm».

Izstādē apskatāmi dažnedažādu krāsu, formu un materiālu unikāli un tipveida gaismekļi – signāllampas, rokas lukturi, skalturi, Daugavas laivinieka lukturi un Salacgrīvas ostas vaduguns, vējlukturi – gan amatnieku radīti, gan rūpnieciski ražoti dažādās Eiropas valstīs, karbīda un petrolejas lampas, māla lustra, 19. gadsimta sadzīves lukturi un īpaša galda lampa – dāvana kādai profesorei. No Ventspils muzeja un Piejūras brīvdabas muzeja krājuma uz izstādi šajās dienās aizceļoja trīs signāllukturi, kuģa lampa, karietes lukturis, vējlukturi un petrolejas lampas. Izstādes iekārtojums veidots īpašā svētku noskaņā.

Izstāde bez maksas apskatāma no 17. līdz 20. novembrim no plkst. 17.00 līdz 23.00, Latvijas Dzelzceļa muzejā, Uzvaras bulvārī 2A.

Ventspils muzejs pēc Latvijas Dzelzceļa muzeja informācijas