Nesen Ventspils muzejs aicināja apmeklēt Muzeju nakti, bet tagad iesaistās Baznīcu nakts pasākumā, kas Latvijas baznīcās notiks 2. jūnijā.

Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskajā baznīcā 2. jūnijā plkst. 19.00 Ventspils muzeja vēsturniece Stella Lindenberga lasīs lekciju Reformācija Kurzemē, jo šogad draudzes Baznīcu naktī atzīmēs Reformācijas piecsimtgadi. S. Lindenberga stāstīs par reformācijas gaitu un ilgo latviešu turēšanos pie senajām tradīcijām, par zināmākajiem 17.-18. gs. Kurzemes mācītājiem un skaistākajām Kurzemes baznīcām.

Jau ceturto gadu Baznīcu nakts aicina atklāt 190 Latvijas baznīcas visā Latvijā, pavadot skaistu, garīgi piepildītu vakaru. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums.