Ventspils muzejs aicina piedzīvot priecīgus atklājumus Ventspils Pilsētas svētku laikā visās muzeja mājās, – sākot ar rakstnieka Herberta Dorbes muzeju, Amatu māju, Livonijas ordeņa pili un Piejūras brīvdabas muzeju.

ATKLĀJUMI LITERATŪRĀ notiks H.Dorbes muzejā (Ērgļu ielā 1), 5.augustā 12-14, kopā ar dzejnieci un redaktori Ēriku Bērziņu (cikls Muzejā viesi, VKKF atbalsts), vārdu mīļotājiem būs iespēja darināt jaunvārdus un atcerēties gada “nevārdus”.

Darba lapa drukas formātā šeit

ATKLĀJUMUS AMATNIECĪBĀ varēs piedzīvot Amatu mājā (Skolas ielā 3), 6.augustā 10-15. Ikviens mūsdienu amatnieks, kurš izvēlas darināt lietas, ievērojot amatniecības tradīcijas, neizbēgami nonāk pie kādiem tehnisko paņēmienu atklājumiem. Amatu mājā varēs arī iepazīt, kā darbojas vairāk kā simts gadus senās t.s. Viļumsona stelles.

ATKLĀJUMI VIDUSLAIKOS atklāsies Livonijas ordeņa pilī (Jāņa ielā 17), 6.augustā 12-19 kopā ar ansambli “Trakula” (15:00) ieklausoties Viduslaiku dziedājumu I daļā – stāstos no viduslaiku dziedājumu krājumiem, kurus kopā ar mūziķiem vēstīs stāstnieks Eduards Liniņš.   Savam laikam atbilstošos bruņinieku cīņu jaunos paņēmienus demonstrēs seno cīņu klubi, bet kādi izgudrojumi no Austrumiem ieradās viduslaiku Eiropā, varēs uzzināt Viduslaiku izgudrojumu darbnīcās. Dienu noslēgs Ākstu svētki, kuros varēs vērot pantomīmas iestudējumu pēc “Parīzes Dievmātes katedrāle” motīviem un izmēģināt kā pašam padodas mīmu joki.  Viduslaiku dziedājumu II daļa izskanēs 7.augustā, plkst. 15:00 koncertprogrammā Lux Feminae, ko izpildīs Schola Cantorum Vox Iubiantis un Ieva Saliete (klavicimbale).

Atpūsties svaigā gaisā un vienmēr piedzīvot ATKLĀJUMUS BRĪVDABĀ varēs 7.augustā  10-16 Piejūras brīvdabas muzejā (Riņka ielā 2), kur kopā ar grupu Apvedceļš rosīsies amatnieki un tirgotāji, zvēri no mini zoo Buki, bet visā muzeja teritorijā būs jāatklāj ceļojošā izstāde par Kuršu loku – Izzini Baltus.

Ieeja ar muzeja ieejas biļetēm