Pedagoģiskās programmas

 

Maksa par nodarbību vienai grupai – 15 EUR

Vienā grupā klātienē maksimums 25 dalībnieki, attālināti – 30 dalībnieki.

 

Plašāka informācija un pieteikšanās +371 63624467; +371 22466099

Pieteikuma forma

Kā pieteikties un sagatavoties muzejpedagoģiskajām nodarbībām, skat. šeit: https://bit.ly/3v3StTS

[/one_fourth]

Miķelītis nosaucās

Miķeļdiena, Mikēļi, Mīkāļi vai Jumja diena drīz būs klāt, un Piejūras brīvdabas muzejs kļūs par īsto vietu, kur skolēni aicināti atrast savu Miķeļdienas prieku, izzinot senču tradīcijas un godinot Jumi kā auglības un svētības nesēju.

Miķeļi ir rudens saulgrieži, tas ir laiks pateikties dabai par tās dāvanām un svinēt ievāktās ražas bagātību. Tā ir robeža, pēc kuras naktis stiepsies garākas un iestāsies mierīgais veļu laiks, kad tiek godināti aizsaulē mītošie ģimenes locekļi.

Kāpēc senčiem Miķeļdiena bija tik būtiska un kā to nosvinēt no sirds? Tradīcijas aicina iepazīt Ventspils muzeja muzejpedagoģe Marta Tjarve muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Miķelītis nosaucās”. Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) spēlējot spēles, minot mīklas, mācoties tautasdziesmas un ticējumus, bērni iepazīs latvisko Miķeļdienu – kas ir Miķelis, Jumis, Apjumības, kā atzīmēt Miķeļdienu tā, lai nākošais ražas gads būtu veiksmīgs. Tad varēsiet izvēlēties, kuras svētku tradīcijas ir pašas mīļākās, ko gribētos ienest arī savā ģimenē.  Miķeļi ir neliela, bet svarīga latviešu kultūras mantojuma daļa svētku tradīciju ietvaros.

Nodarbība paredzēta pirmsskolas un sākumskolas bērniem. Uzzināt vairāk par nodarbību un pieteikties aicinām pa tālr. +371 26385346 (Marta Tjarve) vai izmantojot e-pastu: [email protected]

Jānīts meta siena kaudzi,

Jēkabiņš rudzu kaudzi,

Miķelītis nosaucās

Auzu kaudzes galiņā.

(Latviešu tautasdziesma)

Tēma - Kā senās dienās

Maizes ceļš

Kā top maizīte, bez kuras nav iedomājama latvieša ēdienkarte? Nodarbībē iziesim maizes ceļu, sākot no sēšanas līdz likšanai maizes krāsnī uz lizes – zemes apstrāde, grauda iesēšana, pļaušana, kaltēšana, kritināšana, malšana, cepšana. Apmeklēsim riju, dzirnavas, maltuvi un pētīsim kāda izskatās īsta maizes krāsns. Grupai lūgums līdzi ņemt klaipu maizes.

Plašāka informācija un pieteikšanās +371 63624467; +371 22466099

Pa gaismas ceļu (sveču nodarbība)

Dienassgaisma saules dota… ko darīt vakarā, ja nebūtu elektrības? Vai ar sveci vien pietiktu? Kā senči risināja šo jautājumu? Nodarbības laikā to visu uzzināsiet un vēl varēsiet piedalīties sveču izgatavošanas procesā. Ienes gaismu istabā!

Plašāka informācija un pieteikšanās +371 63624467; +371 22466099

Izkustēties brīvā dabā un piedalīties piedzīvojumā!

Pazudis un atradies muzejā

(visām vecuma grupām)

Izmantojot orientēšanās karti un veicot dažādus uzdevumus, iespēja iepazīt muzeju no cita skatu punkta. Ēku, laivu, enkuru un dažādu priekšmetu izpēte. 

Plašāka informācija un pieteikšanās +371 63624467; +371 22466099