Livonijas ordeņa pils gaida Ventspils Pilsētas svētkos 6. un 7.augustā

Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pilī (Jāņa ielā 17)  6. un 7.augustā vilina ar iespējām piedzīvot atklājumus viduslaikos, – gan ieklausoties Viduslaiku dziedājumos senās mūzikas ansambļu – Trakula un Schola Cantorum Vox Iubiantis izpildījumā, gan atklājot papīra liešanas un magnēta noslēpumus, gan vērojot bruņinieku cīņu demonstrējumus, gan piedaloties Ākstu svētkos.

Livonijas ordeņa pils pagalms sestdien, 6.augustā jau tūlīt pēc svētku gājiena (pēc 12iem) gaidīs tos, kas vēlas nokļūt vairākus gadsimtus senā pagātnē. Atgādinot par izgudrojumiem viduslaikos, darbosies papīra darināšanas darbnīca, kurā varēs iepazīt papīra tapšanas vēsturi. Viduslaikos radās pirmie stundeņi (tiešām tikai ar stundu rādītājiem), atklāja arī magnēta īpašības un īpaši noderīgs ceļotājiem un jūrasbraucējiem bija kompass – muzeja zinātāji un pratēji iepazīstinās ar šīm svarīgajām lietām. Varēs pa karotei nostrēbties arī vīnkalnu sīpolzupu muzejiskā sniegumā.  Seno cīņu klubi demonstrēs dažādu cīņas paņēmienus, bet trijos dienā, pils Kapelā Viduslaiku dziedājumu I daļa –  ansambļa Trakula un teicēja Eduarda Liniņa sniegumā skanēs stāsti no viduslaiku dziedājumu krājumiem. Garo un notikumiem bagāto dienu (16-19) noslēgs Ākstu svētki Beztemata Cirka sniegumā, apburot skatītājus ar pantomīmas iestudējumu pēc Igo “Parīzes Dievmātes katedrāle” motīviem.

Svētdien, 7.augustā 15:00 pils Kapelā izskanēs Viduslaiku dziedājumu II daļa koncertprogramma Lux Feminae , kurā brīnišķīgie sieviešu vokāli no Schola Cantorum Vox Iubiantis un Ieva Saliete (klavicimbale) klausītāju ievedīs muzikālā stāstā ar tā galvenajām varonēm – sievietēm – mistiķēm, teoloģēm, vizionārēm, filozofēm un pat komponistēm, kuras savu tikumu, ticības gaismas un nopelnu dēļ izpelnījušās tikt godinātas kā svētās.

Ieeja ar muzeja ieejas biļetēm