No 2022.gada 19.septembra līdz 25.septembrim Ventspils pilsētvidē notiek Ventspils muzeja organizētais J.F. Tīdemaņa mākslas plenērs 2022’

Jau trīspadsmito reizi Ventspils muzejs, šogad ar Ventspils pilsētas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un jaunu vārdu,  organizē mākslas plenēru. Ventspilniekam un nemierīgajam pasaules pilsonim, izcilajam latviešu gleznotājam Jānim Ferdinandam Tīdemanim šogad pusapaļa jubileja, – tieši 19.septembrī (pēc vecā stila) pirms 125 gadiem piedzima talantīgais mākslinieks.

Glezniecības plenērā šogad piedalās seši mākslinieki – Gunta Kalsere(LV), Ilona Januliene (LT), Anna Bulkina (UKR), Anna Heinrihsone (LV), Madara Neikena (LV) un  Elmārs Orniņš (LV).  Plenēra kuratore māksliniece Sarmīte Caune. Plenēra norises laikā mākslinieki iepazīsies ar pilsētu un apkārtni, Ventspils muzeju, strādās gan plenērā, gan piemērotajā darba telpā. Svētdien, 25.septembrī 15:00 mākslas plenērs noslēgsies ar izstādi Livonijas ordeņa pilī, bet 22.septembrī 16:00 pils Mazajā izstāžu zālē tiks atklāta izstāde J.F. Tīdemanim-125 – mākslas darbi no Ventspils muzeja krājuma un īpašs eksponāts no Rīgas Kinomuzeja.

J.F.Tīdemanis. Kuģi (eļļa, finieris, 58x48cm, gleznota 1932.gadā Antverpenē)
Ventspils muzeja mākslas kolekcija