J.F. Tīdemaņa mākslas plenērs 2022’ Ventspilī

No 2022.gada 19.septembra līdz 25.septembrim Ventspils pilsētvidē notiek Ventspils muzeja organizētais J.F. Tīdemaņa mākslas plenērs 2022’, ko atbalsta Ventspils valsts pilsēta un Valsts kultūrkapitāla fonds.
Šogad plenērā piedalās seši mākslinieki: Gunta Kalsere (LV), Ilona Januliene (LT), Anna Bulkina (UKR), Anna Heinrihsone (LV), Elmārs Orniņš (LV) un Madara Neikena (LV).

Māksliniece Madara Neikena

Madara Neikena glezno it kā to pašu, ko redz arī apkārtējie – horizonts, jūra, liedags, traipiņi spēlē, sauļojas, peldas. Nemēģinot iedziļināties Madaras radītajās dabas studijās, tās šķiet vienveidīgas, globalizētas utt. Bet atliek tām atlicināt garāku mirkli, – tās ir atpazīstamas! Lūk, Liepājas miglas josla, lūk, Ventspils! Madarai izdodas, saglabājot savu minimālisma estētiku un apzināti ierobežotos izteiksmes līdzekļus, radīt ainavu portretējumus.
Pati māksliniece savu glezniecību raksturo sekojoši: “Vērojot dabu, gleznojot, noskaņa mainās arī manī pašā, to arī cenšos uz audekla izlikt.”
Madara absolvējusi LMA (2015), piedalījusies vairāk nekā 40 grupu izstādēs no 2010.gada, organizējuši sešas personālizstādes. Labi novērtēta latviešu jaunās paaudzes gleznotāja, saņēmusi vairākas rezidenču (Francija, Itālija) un mācību stipendijas. Saista gleznošana plenērā, darbiem raksturīgs minimālisms un dzidrs a la prima izpildījums.