No sestdienas, 20.novembra Ventspils muzeja Amatu mājā sākas XII Starptautiskais mazo formu keramikas simpozijs Navigācija.

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Ventspils pilsētas un Amatu mājas podnieka un simpozija kuratora Jāņa Kupča atbalstu Ventspils muzejs turpina tradīciju – jau divpadsmito reizi Amatu mājas Podnieka darbnīcā no 20.novembra līdz 30.novembrim notiek Starptautiskais mazo formu keramikas simpozijs Navigācija.

Šogad simpozijā piedalās pazīstami keramiķi no Latvijas, Lietuvas un Somijas: Ilze Emse-Grīnberga (LV), Megija Jēkabsone (LV), Leena Mäki-Patola (FN), Remigijus Sederevičius (LT), Giedra Petkevičiutė (LT).

Simpozija nosaukumā pieminētā mazā forma attiecas gan uz simpozija norises ilgumu – 10 dienas, nelielo dalībnieku skaitu – 5, un arī nedaudz uz radīto darbu izmēriem. Ventspils muzeja Amatu mājas keramikas simpozijs citu starpā izceļas arī ar materiālu izvēli – mākslinieki strādā ar porcelānu un melno akmens masu. Abi materiāli prasa meistarību. Kopumā, kopš 2009.gada keramikas simpozijos piedalījušies 58 autori no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Francijas, Polijas un, protams, Latvijas, bagātinot Ventspils muzeja mākslas krātuvi ar vairāk kā 100 mūsdienu keramikas darbiem.

Simpozija noslēgumā, 30.novembrī tiks iekārtota keramikas darbu izstāde, ko apmeklētāji varēs apskatīt no 1.decembra Amatu mājā, Skolas ielā 3.