No 2022.gada 19.septembra līdz 25.septembrim Ventspils pilsētvidē notika Ventspils muzeja organizētais J.F. Tīdemaņa mākslas plenērs 2022’, ko atbalstīja Ventspils valsts pilsēta un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Foto: Oskars Jūra (Ventspils hronikas studija)

Šogad plenērā piedalījās seši mākslinieki: Gunta Kalsere(LV), Anna Bulkina (UKR), Anna Heinrihsone (LV), Madara Neikena (LV) un Elmārs Orniņš (LV) un Ilona Januliene (LT).

Māksliniece Ilona Januliene . Foto: Oskars Jūra (Ventspils hronikas studija)

Māksliniece Ilona Januliene strādā īpašā sensitīvā manierē, par savu daiļrades objektu izvēloties cilvēka iekšējo pasauli, savā ziņā materializējot sapņus.

Ilona Januliene absolvējusi Šauļu Universitātes Mākslas fakultāti, kopš 1987.gada organizējusi vairāk kā 40 personālizstādes, 2012.gadā saņēmusi oficiālu mākslinieka statusu. Aktīva mākslas projektu dalībniece Lietuvā, kā arī Grieķijā, Azerbaidžānā, Polijā, Itālijā, Albānijā un Armēnijā.

Nozīmīgākās personālizstādes notikušas Medininku pilī, mākslas galerijās “Maldis”, “Lilies”, “Laiptai”, kā arī citās Lietuvas kultūras vietnēs, piemēram, vēstures muzejā Trāķos. Izstādes notikušas arī Itālijā, Polijā un Anglijā.

Ilonas Janulienes darbi atrodas Lietuvas muzeju, Mūsdienu mākslas galerijas, Armēnijas Nacionālās galerijas, kā arī citvalstu privātajās kolekcijās. Māksliniece dzīvo un strādā Ķērnavas apkārtnē, Lietuvā.

No 25.septembra līdz 30.oktobrim Livonijas ordeņa pils galerijās skatāma J.F.Tīdemaņa mākslas plenēra darbu izstāde.