Gada nogale ir svētku rosības pilna. Rosās rūķi, rosās bērni un pieaugušie, top dāvanas un dekorācijas, smaržo piparkūkas un gaisā virmo visu pārņemoša svētku sajūta. Uz svētku kņadu un piedzīvojumiem aicina Ventspils muzejs – Nikolaja diena pilī, eglītes rotāšana H.Dorbes muzejā, svētku ceļojums un kopīga pasaku stāstīšana Amatu mājā, Ventspils muzeja muzejpedagogi ierauj svētku virpulī piedāvātajās tiešsaistes nodarbībās. Amatu mājas Mazā Komediantu skolā saimnieko skolmeistare Elfiņome. Un svētku noslēgumā – Mazbānīša Ziemassvētki.

Tradicionāli Nikolaja dienu atzīmējam Livonijas ordeņa pilī, kur sestdien un svētdien 4.- 5.decembrī, no plkst. 10.00 – 17.00 ikviens ir aicināts doties pa rūķu pēdām un ļauties priecīgiem atklājumiem. Maršruts pa Pils rūķu pēdām būs pieejams visu decembri. Ieeja ar muzeja ieejas biļetēm.

Piektdien, 17.decembrī 11.00 – 14.00 Herberta Dorbes muzeja „Senču putekļi” eglītes rotāšana Dorbes dārzā. Viesi aicināti rotāt Dorbes muzeja eglīti ar saviem mīļākajiem latviešu alfabēta burtiem un izbaudīt Ziemassvētku sajūtu. Nāc ar savu burtiņu vai uzmeistaro burtiņu uz vietas. Ieeja bez maksas, iepriekš piesakoties pa tālr. 29999653.

No 11.-23.decembrim plkst. 10.00 -15.00 Amatu mājā būs iespēja doties svētku ceļojumā, īpaši pārsteigumi sestdienās. Ieeja ar muzeja ieejas biļetēm. Amatu māja ir slēgta svētdienās un pirmdienās.

Sestdien, 25. decembrī, plkst. 11.00-16.00 Mazbānīša Ziemassvētki Piejūras brīvdabas muzejā – pastaiga Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā, izgreznotajā Laivu mājā un brauciens ar svētku gaismiņām rotāto Mazbānīti.

Sestdien, 25.decembrī,  plkst. 16.00 iestudējums “Ziemas pasaka” Amatu mājas pagalmā. Īpaši lūgtas ģimenes ar bērniem. Piedalās ceļojošais cirks „Beztemata”. Cirka mākslinieki kopā ar skatītājiem izspēlēs trīs Margaritas Stārastes Ziemassvētku pasakas – „Kāpēc sniegs vizuļo”, „Svētku nakts virtuvē”, „Baltā trusīša Ziemassvētki”. Starplaikos notiks Ziemassvētku pārbaudījumi spēkam, prātam, roku veiklībai un čaklumam: loterija, atrakcijas, rotaļas, sadziedāšanās. Ieeja bez maksas, vietu skaits ierobežots tādēļ lūgums iepriekš pieteikties pa tālr. 29423646

Ventspils muzeja struktūrvienības darbojas drošajā – zaļajā režīmā.

Visu decembri Ventspils muzeja muzejpedagogi aicina uz savām tiešsaistes svētku nodarbībām – Ziemassvētku spēli “Punktu pie punkta nekrāsi, pie sniegavīra netiksi” un muzejpedagoģiskām programmām „Dāvana pils eglei” un „Dzejolis pie eglītes”. Ventspils muzejs Amatu mājas Mazajā Komediantu skolā jauna apmācību programma: skolmeistare Elfiņome sagatavo ģimenes īstai Ziemassvētku sagaidīšanai!

Plašāka informācija sekos.

Mirdzas Tālbergas zīmējumu kolekcija. Ventspils muzeja krājums