Ventspils skolu un muzeja sadarbība rāda priekšzīmi, kā integrēt muzeju resursus mācību procesā.

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) šodien, 17. martā, tiešsaistē skolotājiem piedāvāja semināru, kas veltīts atmiņas institūciju resursu integrēšanai mācību procesā. Semināra mērķis bija, daloties labās prakses piemēros, darbojoties darbnīcā un diskutējot, veicināt arhīvu, bibliotēku un muzeju resursu veiksmīgu izmantošanu mācību procesā.

Seminārā veiksmīgas pieredzes stāstos dalījās Latvijas vispārizglītojošo skolu skolotāji, savukārt ar ieguvumiem, sadarbojoties skolotājiem un muzeju darbiniekiem, stāstīja Cēsu un Ventspils skolu un muzeju pārstāvji. Ventspili pārstāvēja Ilva Buntika (Ventspils muzeja muzejpedagoģe) un Jonika Tērvide (Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolotājas). Viņu pieredze darbā ar vispārizglītojošām skolām nozarē strādājošajiem parāda, cik radoša un noderīga ir šāda sadarbība.