Pēdējā brīža piedāvājums arī Ventspils muzejā – svētdien, 24.decembrī no plkst.10.00 līdz 15.00 Ventspils Amatu mājas (Skolas ielā 3) durvis būs laipni atvērtas visiem, bet īpaši tiem, kas darbu jūrā vēl nav paspējuši sarūpēt sveicienus tuvajos svētkos. Amatu mājas laipnie ļaudis parūpēsies, lai sveicieni Ziemassvētkos izdodas godam, un visu rīta cēlienu līdz pat pēcpusdienai darbosies Ziemassvētku kartiņu darbnīca.
Pirmdien, 25.decembrī no 14:00 līdz 17:00 Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) notiks ikgadējie Mazbānīša svētki, kuros muzeja skaļākais un brīnišķīgākais eksponāts – Mazbānītis tiek izpušķots ar lampiņu virtenēm un ikviens svētku apmeklētājs kā Ziemassvētku dāvanu saņem vienu bezmaksas braucienu. Mazbānītis kursēs Riņķa līnijā no plkst. 14:00 līdz 16:30. Protams, notiks arī rotaļas, konkursi, mīklu minēšanas, Laimes liešanas, smiešanas un diešanas. Koncerts Lielirbes baptistu baznīcā plkst.16.00.
Livonijas ordeņa pils būs atvērta Otrajos Ziemassvētkos, 26.decembrī. Pilī skatāmas vairākas jaunas izstādes. Tostarp izstāde par neparastu baroka laika dievnamu iekārtu – Kristāmmašīnu. Šādas iekārtas dievnamos parādījās pēc reformācijas. Katoļu baznīcās kristāmtrauks atrodas tuvāk baznīcas ieejai, bet, reformatori, lai izvairītos no kristību ceremonijas pārvietošanos pa visu baznīcu, kristības un ar to saistītos atribūtus, pārvietoja “draudzes acu priekšā”. Izstāde “Kristāmmašīna” skatāma pilī līdz janvāra beigām.
No 7.decembra līdz 15.janvārim pils galerijas grezno tekstilmākslinieces Baibas Rīteres izcilie gobelēni izstādē “Mežs ienāk pilī”. Gobelēni jau kopš 11.gadsimta rotājuši baznīcas un pilis.
No 19.decembra pils Kapelā skatāms muzeja jaunieguvums. Viena no retajām ventspilnieka Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa gleznām, ar pilsētas atbalstu tika iegādāta mākslas darbu izsolē 25.novembrī. Glezna, pēc ekspertes (J.F.Tīdemaņa monogrāfijas autores Ingūnas Ģēģeres) viedokļa, radīta ap 1943.gadu. Ekspresīvajā studijā attēlota Ventspils ev.lut. Sv.Nikolaja baznīca.
Bet izstādē «Bīstamie sakari. Pasts» (skatāma līdz 2018.gada septembrim) ikviens var izmēģināt rakstīt ar spalvu. Izstādē eksponēts bagātīgs senu vēstuļu (Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba vēstule ritmeistaram Johanam fon Bēram Kabilē, 1653.g.7.jūl.), ar pasta vēsturi saistītu priekšmetu klāsts gan no Ventspils muzeja krājuma, gan arī no citiem Latvijas muzejiem. Lielākais izstādes eksponāts ir pasta kariete (K.Ulmaņa muzejs «Pikšas»), bet mazākais – 17.gs. bronzas poga ar pasta kurjera attēlu.
Krājuma izstādi papildina t.s. Brīvā vitrīna jeb Vārds kolekcionāram, kurā no 19.decembra līdz pat janvāra beigām būs skatāma Armanda Vijupa Ziemassvētku aplokšņu kolekcija un Ventspils muzeja krājuma Ziemassvētku pastkartes.
Ungārijas Pastmarku muzeja izstāde bērniem “Pastmarku stāsti” noslēdz izstāžu zāles apjomīgo stāstu par pasta vēsturi. Sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību, izstādē iespējams līdzdarboties pasaku tēlu meklēšanā un savas pastmarkas izveidē.