No 20. marta dažādās Ventspils muzeja struktūrvienībās būs pieejamas Lieldienu nodarbības. Pavasara saulgrieži nāk ar gaismu, krāsainību, cerību un prieku – saules atnākšanas svētki. Aicinām pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas un sākumskolu klases svinēt Lieldienas darbīgi, izglītojoši un koši kopā ar Ventspils muzeja muzejpedagogiem.
Piejūras brīvdabas muzejā nodarbībā „Lieldienu olas meklējot!” stāstīs par latviešu tradicionālām Lieldienu tradīcijām – ticējumiem, dažādām paražām un izdarībām. Kādas ir latviešu Lieldienu tautasdziesmas un par ko tajās runā? Dosimies olu medībās! Katram nodarbības apmeklētājam līdzi jāņem divas krāsotas Lieldienu olas. Nodarbībām pieteikties var zvanot pa tālr. 25556674 -muzejpedagoģe Līga Zute.
Livonijas ordeņa pilī notiks „Cepuru darbnīca Zaķa skolā”, kur kopā ar muzejpedagogu aicinām apmeklēt Etnomuzeja izstādi „Cepuru pasaule” un radīt svētku cepuri, jo zināms, ka ir vietas pasaulē, kur tieši Lieldienās ir tradīcija rotāt cepuri – svētku radošajā atmosfērā cepurei piemeklēt visskaistākos svētku rotājumus. Nodarbībām pieteikties var zvanot pa tālr. 29590093 – muzejpedagoģe Ilva Buntika.
No 30. marta Herberta Dorbes memoriālajā muzejā Lieldienu noskaņās notiks nodarbības “Cālītis vārdā Tuks – dzelteni pūkains un smuks”.Iepazīsim Herberta Dorbes pasaku “Aina ar brālīti meklē cālīti”,- kas ir Tuks, kāpēc Aina ar brālīti viņu meklēja, ko ceļā satika cālītis? Kopīgi darināsim Lieldienu dekoru – cālīti. Nodarbībām pieteikties var zvanot pa tālr. 29999653 – muzejpedagoģe Inese Aide.
Savukārt Amatu māja aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus uz pedagoģiskajām nodarbībām „Lieldienas gaidot”, lai kopā ar muzejpedagogu Martu Tjarvi darinātu Lieldienu apsveikumus mammām, tētiem, vecvecākiem vai draugiem. Pēc radošas darbošanās bērniem būs iespēja izspēlēt dažādas Lieldienu spēles, kuras var izmantot kā alternatīvu aktivitāti ierastajām Lieldienu tradīcijām. Amatu mājā kā jau katru gadu būs arī foto stūrītis, kur bērni varēs iejusties dažādos Lieldienu tēlos. Nodarbībām pieteikties var zvanot pa tālr. 26385346 – muzejpedagoģe Marta Tjarve.