Līdz 30. martam Ventspils muzejā, Jāņa ielā 17, varēs iepazīt mežģīņu stāstu muzejpedagoģijas nodarbībā ”Mežģīņu šarms un noslēpumi”.
Nodarbība izstrādāta balstoties uz izstādi, kas tapusi Francijas institūtam sadarbojoties ar franču izstāžu kuratori Anni Kamijī, kā arī vairākiem Latvijas muzejiem – Rundāles pils, Liepājas, Tukuma un Ventspils muzeju. Izstādes apmeklētāji var iepazīt unikālus priekšmetus no prestižām vēsturiskajām kolekcijām, kas vēsta par mežģīņu darināšanas attīstību un pielietojumu kopš to pirmsākumiem līdz mūsdienām, mežģīņu izmantojumu tērpos, interjeru noformējumā vai vienkārši – par iedvesmas avotu daudziem māksliniekiem.
Muzejpedagoģijas nodarbība „Mežģīņu šarms un noslēpumi” interaktīvā veidā skaidro, kas ir mežģīnes, kādi ir to pirmsākumi un kā veidojās nozares attīstība. Mēģināsim izprast to neparasto valdzinājumu, kas piemita rokdarbiem, sākot no 16. gs. līdz pat mūsdienām, papildus apmeklējot izstādi „Mežģīņu šarms un noslēpumi”. Radošajā nodarbības daļā skolēni tiks iepazīstināti ar mežģīņu zīmējumu veidošanas tehniku „Point to point”.
Nodarbība piemērojama jebkurām skolas vecuma grupām un iekļaujas Latvijas skolas somas piedāvājumā. Uz nodarbībām lūdzam iepriekš pieteikties pa tālr. 29590093 (muzejpedagoģe Ilva Buntika).
Atgādinām, ka Ventspils pirmskolu un sākumskolu audzēkņiem un pedagogiem ir iespēja piedalīties Melnā sivēna konkursā, kur par ikgadējā konkursa laureātiem kļūst tās pirmskolas grupas vai sākumskolas klases, kas mācību gada garumā visčaklāk apmeklējušas muzejpedagoģiskās nodarbības visās muzeja struktūrvienībās. Konkursa noslēgums – 2020. gada maijā.