Izstāde “Retumu kabineti. Kaislība Eiropā no 16.-21.gs.” Livonijas ordeņa pilī skatāma līdz 31.martam!

Dabā noskatītus motīvus mākslinieki izsenis centušies atdarināt, sākot ar alu zīmējumiem, gliemežnīcas motīviem barokā un beidzot ar 20.gs. 50.-60.gadu dizaina plūdlīnijas formām, bet dabas iedvesmotus mākslas darbus, kuros var vērot gan tiešā veidā pārņemtas dabas formas, tomēr piepildītas ar citu saturu, var apskatīt izstādes “Retumu kabineti” mākslas sadaļā, kas koncentrētā veidā eksponēta muzeja Mazajā izstāžu zālē pils 3.stāvā.

Retumu kabinetu mākslas šķirklī eksponēti Patrika Peltjē (Francija), Katrīnas Šaijū (Francija), Annī Bušī, (Francija) un Kaspara Geiduka (Latvija) skulpturālie objekti no betona, šamota un porcelāna, kas sasaucas gan ar 18.gs. -19.gs.izzinošajām gravīrām (A.Sveces kolekcija, Latvija), gan Silvēra Žarosona (Francija) un Annas Fokas (Francija) gleznu motīviem.


Darba autore: Katrīna Šaijū (Francija)

Darba autors: Annī Bušī (Francija)

Autors: Kaspars Geiduks (Latvija)

Vēl tikai līdz 31.martam Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī skatāma šī apjomīgā (vairāk kā 700 priekšmetu) izstāde “Retumu kabineti Kaislība Eiropā 16.-21.gs.”, kas iepazīstina ar Eiropas muzeju aizsākumiem, kurus veidoja dažādu retumu privātās kolekcijas. Izstādē eksponēti krājuma priekšmeti no Jēkabpils Vēstures muzeja, LU muzeja, LU Bibliotēkas, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA/LNMM, Rundāles pils muzeja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Vēstures arhīva, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja, kā arī privātkolekcijām no Latvijas un Francijas, īpašs ir izstādes kuratora ir Žila Bonviāla (Francija) devums. Maija beigās izstāde jau citā veidolā būs skatāma Jēkabpils Vēstures muzejā.