Cimdu, zeķu adītājas Amatu mājā 2.novembrī plkst.14.00 aicina uz Ventspils muzeja krājumu un rokdarbu kopas “Spārni” cimdu un zeķu izstādes atklāšanu

Izstādes darbu tapšanā piedalījās 17 rokdarbnieces un idejas autore ir Solvita Zarupska. Solvita stāsta, ka doma par izstādi, kas apvienotu Ventspils muzeja krājuma un rokdarbu kopas “SPĀRNI” adījumus, radusies gada sākumā. S.Zarupska atskārta, ka nav pētījusi Ventspils muzeja adījumu krājumus, tādēļ izvēlējās būt par “krustmāti” kādam cimdu vai zeķu pārim un to izadīt ar mūsdienu pieeju, tomēr saglabājot muzeja eksponāta raksturu.

Izstādes mērķis ir aicināt pievienoties arī citus interesentus adīšanas nodarbībās. Zināmām iemaņām adīšanā jābūt, jo nodarbībās tiek apgūti etnogrāfiskie cimdu raksti dažādās sarežģītības pakāpēs. Cimds ir ne tikai etnogrāfiska vērtība vai muzeja krājuma priekšmets, arī tā veidols attīstās un mainās.

Siltā izstāde Amatu mājā būs skatāma no 2.novembra līdz 30.decembrim.