Ventspils muzejam Livonijas ordeņa pilī ir ne tikai ekspozīcija, ko var skatīt pils telpās un pati pils, ko var apbrīnot no ārpuses un iekšpuses, bet arī savs ārstniecisko un garšaugu dārzs.

Dārzs atrodas aiz pils Dienvidu sienas, pie kuras aug 18 vīnogulāji, kurus muzejam 2003. gadā uzdāvināja selekcionārs Gunvaldis Vēsmiņš. Nelielajā garšaugu dārza platībā pils dārzniece Taiga Bērziņa iekopusi vairāk nekā 40 dažādu garšaugu un arī ārstniecisko augu stādījumus. Pie katra no augiem ir pielikta zīmīte ar auga latvisko un latīnisko nosaukumu. Muzeja kasē interesentiem ir pieejami ceļveži ar pils dārza augu nosaukumiem un to īpašību aprakstiem – gan dziednieciskajiem, gan garšīgajiem. Vai zinājāt, ka jaukā raspodiņa latīniskais nosaukums ir Alchemilla (alķīmija), jo viduslaiku dziednieki ticēja, ka augam piemīt maģiskas dziedināšanas spējas? Vai to, ka no selerijām senajā Grieķijā darināja vainagus sporta sacensību uzvarētājiem, jo tās tika uzskatītas par jaunības augu, kas pagarina dzīvi.
Tie, kurus interesē pils dārza mazie noslēpumi, līdz septembra beigām Pils dārza ceļvedi var saņemt uz laiku muzeja kasē, iegādājoties muzeja biļeti, lai iepazītos ar pils dārza augiem.

Biļešu cenas
Ieva Rupenheite, tālr. +371 636 21309
Biļešu cenas