Ventspils muzejs aicina uz jaunu muzejpedagoģisko programmu „Pēc leduslaikmeta – pie mums. Senākie iedzīvotāji Latvijas teritorijā” Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17.
Jaunajā programmā saistošā veidā piedāvājam uzzināt par senāko Latvijas aizvēstures posmu, kas aizsākās ar pirmo cilvēku ierašanos mūsu zemē pēc ledāja atkāpšanās. Ventspils muzejā varēs izpētīt akmens laikmeta priekšmetus un iejusties seno iedzīvotāju lomās, izmēģinot graudu beršanu un krama šķilšanu.
Ceļojums laikā vedīs cauri visiem trim akmens laikmeta posmiem – paleolītam, mezolītam un neolītam. Varēs arī uzzināt iedzīvotāju sadzīves detaļas, – ko lietoja uzturā un kā gatavoja. Piemēram, mezolītā lasīja ogas, sēnes, ēdamu augu saknes. Visiecienītākie bija ezerrieksti, tos ēda ceptus, vārītus un zaļus. Par galveno medījumu kļuva alnis, kas nomainīja siltā un mitrā klimata dēļ izmirstošos ziemeļbriežus. Mežos mita bebri, mežacūkas, lāči, stirnas, vilki, lapsas un zaķi. Iedzīvotāju apmetnes bija mobilas – dažādos gadalaikos iedzīvotāji migrēja no vienas dzīves vietas uz otru.
Neolītā dominē zvejniecība, medības un savvaļas augu vākšana. Sāk arī darināt traukus no māla. Tieši māla trauku parādīšanās nodala mezolītu no neolīta. Brīnišķīgi! Beidzot ēdienu var uzglabāt, cept un galvenais – vārīt.
Programma „Senākie iedzīvotāji Latvijas teritorijā” iepazīstina ar laikmetu dabu, dzīves ritmu, cilvēku ikdienu un atklājumiem, kas ved uz jaunu attīstības posmu. Nodarbības paredzētas sākumskolai un pamatskolai, īpaši ieteicami 6.-7. klasēm. Lūdzam pieteikties zvanot Ilvai Buntikai pa tālr. +371 29590093.