Šis mācību gads nu noslēdzas un Ventspils muzejs vēlas pateikties visiem, kas apmeklēja mūsu muzejpedagoģiskās un radošās nodarbības Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā, H.Dorbes muzejā, Piejūras brīvdabas muzejā, vai virtuāli pieslēdzās tiešsaistes nodarbībām Zoom platformā.

Gads sanāca raibs, – kad klātienē tikties nebija iespējams, tikāmies ar interneta palīdzību, kad atkal satikāmies, tad bija nebeidzami prieki.

Kopumā esam padarījuši lielu darbu. Nodarbības klātienē un/vai tiešsaistē apmeklējuši pārsvarā Ventspils izglītības iestāžu audzēkņi, tomēr nozīmīga daļa bija arī no citām Latvijas vietām, pat no Daugavpils. Visčaklākie nodarbību apmeklētāji bija Ventspils Centra sākumskolas audzēkņi, tiem seko Ventspils 4.vidusskola un Ventspils 2.vidusskola.

Livonijas ordeņa pilī viduslaikus iepazinis 701 skolēns. Zaķa skolas gudrības apguvuši 224 zaķēni. Vispieprasītākā pils piedāvātā tiešsaistes muzejpedagoģijas nodarbība bija „Svārki, brunči, lindraki”, kas uzrunāja ne tikai skolu jaunatni, bet arī tehnikumu audzēkņus. Šī nodarbība arī tika izmantota kā iedvesma izstādei „Radīts muzejā XI” – Ventspils mājturības skolotāju un Ventspils muzeja speciālistu sadarbības rezultātā izstādē skatāmi 132 Ventspils skolu audzēkņu radītie darbi.

Amatu mājas 19.gadsmita Senās skolas mācību stundās kopumā mācījušies 2115 skolēni. 457 reizes tika darināts papīrs nodarbībā „Papīra smūtijs”. Nozīmīšu darbnīcās izgatavotas 789 nozīmītes.


Herberta Dorbes muzejā no H.Dorbes poēmas “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī” fragmentus lasīja 35 bērni, puzles ar grāmatas mīlīgajiem attēliem tika saliktas 74 reizes! No Dorbes sastādītās ābeces burtiem veidoja vārdus 20 skolēni.

Piejūras brīvdabas muzejs ir pietiekami plaša vieta, kur var aktīvi darboties un svinēt latviešu gadskārtu svētkus. Muzeja nodarbībās “Lieldienu ceļojums” nokrāsotas un ripinātas 1145 vārītas olas un 1 nevārīta! Kopumā latviešu gadskārtu svētki svinēti 40 reizes.

Paldies visiem, kas aktīvi darbojās, pasīvi klausījās, mūs apmeklēja un noticēja, ka muzejs var būt tā vieta, kur satikties, uzzināt kā darīja lietas agrāk un tagad, vai vienkārši – tā var būt vieta, kur labi pavadīt laiku. Lai priecīga vasara, pilna ar atklājumiem! Ja paliek skumji – jūs zināt, kur esam!