Ventspilī Ostas ielas promenādē ir uzsākta skatu laukuma izbūve, kurā tiks uzstādīts jaunais vides objekts “Dzenskrūve”.

Ostas ielas promenādē tiks uzstādīts no jūras dziļumiem izceltais Ventspils muzeja eksponāts “Dzenskrūve”. Šobrīd eksponāts atrodas darbnīcā, kurā meistari veic kuģa korpusa izbūvi, lai pie tās varētu piestiprināt atrestaurēto dzenskrūvi. Kuģa korpusā tiks iestrādāts kloķa klaņa mehānisms un tā metāliskajā korpusā atradīsies stikla lodziņš, kurā varēs vērot, kā griežoties stūrei darbojas mehānisms un griežas pati dzenskrūve.

Šonedēļ ir uzsāka bruģakmens seguma demontāža Ostas ielas promenādē, kurā tiks veikta skatu laukuma izbūve un jaunā vides objekta uzstādīšana. Dzenskrūves uzstādīšanas projektu K.Valdemāra ielā 6 finansē Ventspils pilsētas pašvaldība. Objekta pasūtītājs ir Ventspils muzejs, bet, lai objektu īstenotu un būvdarbi veiksmīgi noritētu, tos vada pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde”. Būvprojekta izstrādātājs ir SIA “Balta istaba”, bet ieceres autors ir Kirils Panteļejevs, būvdarbu veicējs ir SIA “Pilsbūve”, savukārt būvuzraudzību nodrošina SIA “pro CAD”.

Raksta autors: Komunālā pārvalde