Festivālā “LNSO vasarnīca” 21. augustā koncertzālē “Latvija” iekārtosies “Kaķpēdiņu skola” – muzikāla pasaka bērniem. Pasakas autors ir ne viens cits kā ventspilnieks Herberts Dorbe!

Svētdienas, 7. augusta rītā raitā solī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) un Latvijas Radio 3 pārstāvji ieradās paciemoties Herberta Dorbes memoriālais muzejā, lai iepazītu tuvāk autoru, pasakas tapšanas nianses un vietu, kur tapuši vairāki rakstnieka literārie darbi.

Tur laipni sagaidīja muzeja vadītāja Inese Aide, sirsnīgi iepazīstinot ar jauko dārzu un mazo namiņu, kas glabā Ventspils rakstnieka Herberta Dorbes piemiņu un, protams, izgodājot tieši “Kaķpēdiņu skolu”.

Foto: Ainārs Paukšēns, Baiba Santa Vanaga

No 19. līdz 21. augustam Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) un Latvijas Radio 3 aicina ikvienu klausītāju tikties Ventspilī klātienē koncertzālē “Latvija”, kā arī tiešraidē Latvijas Radio 3, jo “LNSO vasarnīca” atgriežas Ventspils koncertzālē “Latvija”, un orķestris ar nepacietību gaida tikšanos ar Kurzemes un citu novadu klausītājiem, kas zina: LNSO vasaras festivāls ir saturīgs, dzīvīgs, daudzveidīgs.
21. augustā plkst. 15.00, koncertzāles “Latvija” Mazajā zālē izskanēs muzikālā pasaka bērniem “KAĶPĒDIŅU SKOLA” par literāro pamatu aizgūstot Herberta Dorbes pasaku “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī”. Nebēdnīgā piedzīvojumā pa Kaķpēdiņu skolas gaiteņiem mazākos festivāla “Vasarnīca” klausītājus vedīs aktieris Artūrs Putniņš un LNSO mūziķi – Kaspars MAJORS, Arvīds ZVAGULIS, Oskars BOKANOVS, Edgars SAKSONS. Režisors – Edgars NIKLASONS.

Festivālu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Biļetes var iegādāties arī šeit