14.maijā arī Ventspils muzejs iesaistās Eiropas muzeju naktī un ver durvis apmeklētājiem bez maksas

Pēc divu gadu pārtraukuma, Eiropas muzeju nakts atkal pārņem muzejus un arī Ventspils muzejs aicina visus nemierīgos ļaudis 14.maija vakarā doties garajā Muzeju nakts pastaigā.

Sākot ar Livonijas ordeņa pili, kur no plkst.19iem varēs iepazīt Vēstures portālus – lietās, tekstos un mūzikā, turpinot pastaigu uz Amatu māju, Piejūras brīvdabas un H.Dorbes muzeju.

Amatu mājā (Skolas ielā 3) no 19:00 – 21:00 notiks spēle “Mini, meklē, atrod!” – Amatu mājas nozīmīgāko priekšmetu atpazīšana. Audēju darbnīcā tiks demonstrēts video – darba materiāls, kas tapis projektā “Video mācība -Ventiņu tautas tērpa tapšanas meistarklase” ar VKKF atbalstu. No plkst.21:00 – 22:00 bezrūpīgākiem prātiem tiks piedāvāta Blūmīzeru  meistarklase!

Herberta Dorbes muzejs (Ērgļu ielā 1) 19:00-22:00 gaidīs romantiski noskaņotos ļaudis, lai ieklausītos H.Dorbes mīlas dzejā “Es Tavai mīlestībai pretī sniedzos klusi…”  Lidijai Zommerei veltīto dzeju (1943-45) un mūzas atbildes dzejā lasīs Ventspils teātra aktieri Reinis Freibergs un Emīlija Jermola. Muzeju naktī varēs arī iejusties rakstnieka tēlā un izmēģināt, kā Herberts Dorbe rakstīja mūža nogalē. Visu vecumu bērni tiks aicināti salikt puzli pēc H.Dorbes pasakas “Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī” ilustrācijām.

Muzeju nakts garo pastaigu var noslēgt Piejūras brīvdabas muzeja Laivu mājā, kur “Vējš iepūtīs burās” (Riņķa iela 2). No 21:00-23:00 Laivu māja tiks īpaši izgaismota, notiks nakts rosība un minidarbnīcas ap un par laivām un zveju.

Muzeju naktī kursēs ekskursiju vilcieniņš Ventspils train pa īpašo Muzeju maršrutu. Galapunkts -Livonijas ordeņa pils.

Ieeja Muzeju naktī – bez maksas.