Rakstnieka Herberta Dorbes muzeja ciklā “Muzejā viesi” 26.oktobrī Livonijas ordeņa pilī plkst. 10.00 tikšanās ar rakstnieci Ievu Samausku. Ieva ir kurzemniece, dzimusi Saldū, studējusi žurnālistiku Latvijas Universitātē un strādājusi dažādos preses izdevumos. 2004. gadā iznākusi viņas pirmā grāmata “Starp diviem sirdspukstiem”. Jaunākajā latviešu bērnu literatūrā debitējusi ar dzejoļu krājumu “Kā uzburt sniegu” (2006). Viena no ražīgākajām mūsdienu bērnu grāmatu autorēm. Bērniem sarakstītas vairāk nekā divdesmit grāmatu.

Jaunākās grāmatas “Pavasaris lapsas alā” (2019, izdevniecība “Liels un Mazs”) dzejoļi veido stāstu par divu gadalaiku – ziemas un pavasara maiņu, pievēršoties poētiskam dabas norišu vērojumam. Taču abi gadalaiki šoreiz rakstāmi ar lielo burtu – Ziema un Pavasaris, jo vienlaikus tās ir arī divu būtņu, divu raksturu attiecības, kas līdzinās reālu bērnu attiecībām bērnudārzā un skolā: konkurencei, kautrībai, simpātijām, pāridarījumiem, kopīgiem piedzīvojumiem.

Par radošo procesu rakstniece un dzejniece Ieva Samauska stāsta: «Es arī pati to brīžam nevaru saprast – kā dzimst idejas? Notiek kaut kas, ko pat neesi domājis un gaidījis, bet esi kā uz tramplīna, ir jālec, jo ideja ir liela un skaista, un tad satver to aiz astes un saproti – ir jāraksta, un tad jau redzēs, kāds būs rezultāts.»

Ar rakstnieci Ievu Samausku tiksies Ventspils 4.vidusskolas 2.b klase. Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Tikšanās notiks Livonijas ordeņa pils Kapitula zālē, ievērojot distancēšanos un noteikumus par sejas masku lietošanu.