Skatē Gada labākā būve Latvijā 2021 atzinību saņēma Piejūras brīvdabas muzeja Laivu māja, kas atrodas Riņķa ielā 2 un nodrošina mājvietu restaurētajām laivām un zvejas rīkiem.

Gada labākā būve Latvijā 2021 nominācijas „Koka būve” laureātus sveica ugunsaizsardzības eksperts Edvīns Grants (Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas valdes loceklis, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta pārstāvis). Balvu – simbolisko arku saņēma būvnieks „Būvfirma INBUV”, bet pie Ventspils Laivu mājas tiks piestiprināta plāksne ar titula apliecinājumu.

Muzeja teritorijā uzbūvētā Laivu māja – dod ilgi gaidīto mājvietu vēsturiskajām laivām, ļauj apmeklētājiem tās ērti apskatīt un iepazīt zvejniecības vēsturi Ziemeļkurzemē. Laivu mājas tēls iekļaujas muzeja esošajā ainavā, veiksmīgi papildinot Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīcijas stāstu.

Foto: Oskars Jūra (Ventspils hronika)

Laivu mājas pasūtītājs bija Ventspils muzejs, projektu izstrādāja SIA “Balts un melns”, būvnieks – būvfirma INBUV, bet būvuzraudzību nodrošināja Firma L4.

Ventspils muzejs izsaka pateicību pasūtītāja funkciju izpildītājam – Ventspils Komunālajai pārvaldei, tostarp  – Jānim Pētersonam.

Projekts realizēts ar Ventspils pašvaldības un Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda (EJZF) finansējuma atbalstu.

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības  (sadarbībā ar vairāk kā 20  profesionālajām biedrībām un nozares institūcijām) rīkotā skate Gada labākā būve Latvijā šogad notika 24.reizi. Žūrija vērtēja vairāk kā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS Valsts Nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, RISEBA FAD un nozares žurnāls Būvinženieris.